На вшанування пам'яті вчительки Юлії Дугінової.

Вона навчала осіб з порушеннями зору та слуху, а після початку повномасштабної війни вирішила стати добровольцем для захисту рідної країни.
Юлія з'явилася на світ 21 травня 1987 року в місті Краматорськ, що на Донеччині. Після завершення навчання в школі вона вступила до Донбаського державного педагогічного університету (ДДПУ), де здобула диплом вчителя математики та інформатики.
Ще в шкільні роки вона відзначалася скромністю, добротою, великим старанням і талантом. Окрім цього, вона була надзвичайно активною і завжди прагнула залучатися до всіх шкільних подій.
Юлія вирізнялася своєю вихованістю. Вона ніколи не конфліктувала з однокласниками і не вважала себе кращою за інших. Скільки чудових уроків ми провели, обговорюючи такі важливі теми, як працелюбність, патріотизм, охорона навколишнього середовища та багато інших! Для неї це було як священне правило — діяти саме так, а не інакше. Вона дійсно неймовірно старанна дівчина, ви навіть не уявляєте. Але найголовніше — їй завжди хотілося підтримати кожного. Саме такою вона залишилася в пам'яті, - ділиться враженнями класна керівниця Катерина Ульянова.
У бесіді з місцевими журналістами вона акцентувала увагу на тому, що Юлія запам'яталася їй своєю рішучістю у досягненні цілей: якщо вона прагнула чогось, то завжди досягала цього.
Доцент кафедри ДДПУ Олександр Кадубовський зауважив, що й у виші викладачі та одногрупники пригадують дівчину як розумну, щиру, талановиту, виховану, тактовну та цілеспрямовану людину.
Після завершення навчання в університеті Юлія обійняла посаду вчителя математики та інформатики в освітніх установах Краматорська та в сусідніх районах.
Перед початком повномасштабної війни, її останнім місцем праці стала кафедра природничо-математичних дисциплін та їх викладання в Донецькому обласному інституті післядипломної педагогічної освіти, де вона виконувала обов'язки методистки.
Одна з колег, Анна Анохіна, пригадавши свої шкільні роки, розповіла, що разом із Юлією вони були активними учасницями гуртка позашкільної діяльності "Декоративно-прикладне мистецтво", де займалися виготовленням м'яких іграшок. Пізніше вони також спільно працювали в Державній реабілітаційній установі "Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю "Донбас".
Юлія також викладала "Ментальну арифметику", створивши та впровадивши оригінальну методику навчання для незрячих і нечуючих. Одного разу під час реабілітації вона працювала з молодим хлопцем, який не мав змоги ні бачити, ні чути. Юлія вирішила прикріпити на клавіатуру літери шрифтом Брайля, і присвячувала йому час для індивідуальних занять. Результати їхньої роботи виявилися вражаючими, - зазначила Анна.
Юлію шанували і цінували не тільки студенти, яким вона давала знання, а й її колеги, адже вона завжди була готова прийти на допомогу.
Дівчина вирізнялася своїм творчим підходом до життя, піклуючись про свого поважного песика, а на роботу добиралася на гіроскутері. Проте, коли настали важкі часи, вона не змогла залишитися осторонь і стала на захист своєї країни.
19 вересня 2023 року Юлія Дугінова трагічно загинула, перебуваючи на виконанні свого службового обов'язку у складі Збройних сил України.
- Я не знала до повідомлення про її загибель, що вона пішла служити. Новина про загибель стала шоком. Як так?.. Вона не встигла стати мамою... Але, мабуть, не змогла сидіти склавши руки, і пішла наближати нашу Перемогу. Гаряче серце справжнього Патріота. Так, вона була такою... І неймовірно шкода, що пішла так рано і так несправедливо. Пишаємось і пам'ятаємо, - заявила її однокласниця Олена Дрига.
"Колеги завжди згадуватимуть її щиру натуру, доброту, високий професіоналізм, благородні вчинки та яскраву особистість. Вічна пам'ять Героїні, яка стала на захист України та всіх нас! Справжні герої і патріоти ніколи не зникають, вони живуть у наших серцях", - підкреслили на сторінці Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.
Прощання із захисницею відбулося 23 вересня 2023 року в Краматорську. Юлію Дугінову поховали на території місцевого кладовища.