Батько молоді Сінгапуру: перше, що робить диктатура - це зупиняє діалог - Vatican News
Четвертий етап Апостольської подорожі Папи Франциска до Південної Азії та Океанії завершився міжрелігійною зустріччю з молоддю Сінгапуру.
о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ - Святе місто Ватикан
"Молода людина, яка уникає ризиків і боїться помилок, вже втратила молодість!" - підкреслив Папа Франциск під час зустрічі з молоддю різних віросповідань у Сінгапурі в п'ятницю, 13 вересня 2024 року. Подія проходила в католицькому коледжі, де, окрім офіційних промов, учасники мали можливість послухати свідчення молоді, що представляла різні релігійні громади. Після того як він вислухав їхні історії, Святіший Отець вирішив відкласти свою підготовлену промову і коментувати почуте на місці. "Три терміни, які ви згадали, справили на мене велике враження: 'салонні критики', 'зона комфорту' і 'технологія як необхідність і ризик'", - зазначив він.
Як зазначив Папа, "молодь є сміливою, і їй подобається шукати істину". Він підкреслив, що важливо бути обережними, щоб не зіштовхнутися з тим, що можна назвати "салонним критиканством". "Молоді люди повинні мати критичне мислення, але їхнє ставлення до критики має бути конструктивним, адже існує деструктивна критика, яка лише критикує, не пропонуючи нових ідей", - зазначив він, закликаючи молодь роздумати над своїм ставленням до критики та готовністю її приймати, адже "саме в цьому полягає справжній діалог".
Такий підхід потребує виходу за межі звичного комфорту, оскільки постійне прагнення до зручності може призвести до "ожиріння" думок. "Ось чому я звертаюся до молоді: "Сміливо ризикуйте, не залишайтеся вдома! Не бійтеся!". Страх – це форма диктатури, яка може паралізувати активність. Молоді люди дійсно помиляються, і це трапляється не раз. Було б корисно, якби кожен з вас, молоді, замислився: "Скільки разів я робив помилки? Я помилявся, але це частина мого шляху". І це абсолютно нормально, важливо лише визнати свої помилки", – підкреслив Папа, зауважуючи, що молодь, яка боїться ризикувати через страх помилок, насправді вже починає старіти.
Папа Франциск підняв важливу тему, яка неодноразово порушувалася молоддю у їхніх виступах — використання комунікаційних засобів. Він описав особу, яка їх ігнорує, назвавши її "ізольованою", в той час як молодь, що стає залежною від цих технологій, є "втраченими". "Кожен молодий чоловік і жінка повинні вміти користуватися комунікаційними засобами, але так, щоб вони сприяли нашому розвитку, а не перетворювали нас на рабів", — підкреслив він.
Святіший Отець продовжив діалог з молоддю, висловивши високу оцінку їхній здатності до міжрелігійного спілкування. Вразившись їхніми думками, він зазначив: "Усі релігії ведуть до Бога". "Вони подібні до різних мов, різних діалектів, які допомагають нам дістатися до мети. Бог – це Бог для всіх людей. А оскільки Він такий, то ми всі є Його дітьми", – підкреслив він.
Молодість - це вік відваги, яка разом з повагою необхідна для діалогу, за яким Папа визнає, як він вже неодноразово казав раніше, фундаментальну роль у боротьбі з серйозним явищем цькування, яке, чи то вербальне, чи фізичне, завжди є агресією. Згадуючи, зокрема, про проблему знущання над дітьми з інвалідністю, він підкреслив: "Маючи власні обмеження, ми повинні поважати немічність інших, це важливо. Чому я про це кажу? Тому що подоланню таких речей допомагає те, що ви робите, міжрелігійний діалог, тому що міжрелігійний діалог будується на повазі до інших, і це дуже важливо".
На завершення Папа Франциск закликав молодь слідувати за словами, які сказав один з них під час зустрічі та "робити все можливе, щоб зберігати відважну наставлення та сприяти простору, в якому молодь може вести діалог", адже їхній діалог - це "діалог, який прокладає шлях". "І якщо ви будете вести діалог як молоді люди, ви будете більше вступати в діалог як дорослі, ви будете вести діалог як громадяни, як політики. І я хотів би сказати вам дещо з історії: кожна диктатура в історії, перше, що вона робить, це зупиняє діалог", - зазначив Святіший Отець.