Пентагон прокоментував заборону Україні на завдання далекобійних ударів по території Росії, зазначивши, що в наявності є обмежена кількість систем ATACMS.


Цю інформацію передає РБК-Україна, апелюючи до слів заступниці прес-секретаря Пентагону Сабріни Сінгх, які вона озвучила під час прес-конференції.

Відповідаючи на запитання журналістів про вимоги української сторони зняти "табу" на дальні удари по об'єктах у Росії, представник Міністерства оборони США ще раз підкреслила слова, які вчора озвучив представник Білого дому, зазначаючи, що російська авіація розташована на значній відстані.

"Згідно з даними нашої розвідки, приблизно 90% російських літаків, що скидають плануючі бомби та ракети на українські території, розміщені на аеродромах, які знаходяться на відстані 300 км від контрольованих Україною районів," - підкреслила вона.

Отже, підкреслила Сінгх, ці аеродроми "тепер виходять за межі досяжності ATACMS".

Отже, ATACMS не зможе досягти зазначених аеродромів, що означає, що проблеми, викликані цими плануючими бомбами, залишаться нерозв'язаними. Навіть якщо Україна спробує застосувати ATACMS проти дійсно обмеженого числа аеродромів, які все ще знаходяться в зоні досяжності, ми спостерігали, як російські збройні сили перемістили ці об'єкти на більшу відстань, - зазначила вона у своїй заяві.

Таким чином, зазначила представниця американського оборонного міністерства, наслідки від подібних атак "будуть досить незначними і матимуть обмежену стратегічну важливість".

Відповідаючи на запитання журналістів про причини обмежень для України на дальні удари по території Російської Федерації за допомогою американської зброї, зокрема, чи це пов'язано з обмеженою кількістю ATACMS або ж із "побоюванням ескалації", Сінгх зазначила, що "є кілька факторів, які впливають на це".

"Існує обмежена кількість ATACMS. Це не так - немає великої кількості таких можливостей великого радіуса дії. І, звичайно, одна річ, яку ми завжди оцінюємо, - це ескалація, і це те, про що ми дуже чітко говорили з самого початку. Отже, це трохи всіх тих речей, пов'язаних разом", - відповіла вона.

Представниця Пентагону додала, що ЗСУ "дуже успішно використовували ці ATACMS, щоб повернути свої території на півдні та сході".

"І ми віримо, що вони мають можливості та здатні об'єднати їх на полі бою. Ви знаєте, у них справді серйозний виклик на Сході, і ми продовжуємо з ними працювати над тим, щоб спрямувати частину вогневої потужності, яку вони мають, у цьому напрямку", - сказала Сінгх.

Нагадуємо, що незважаючи на те, що деякі країни-партнери України забезпечили Київ далекобійними ракетами, здатними вражати цілі на відстані до 300 км, існують обмеження щодо застосування цього озброєння Збройними силами України для атак на територію Російської Федерації.

Раніше міністр оборони України Рустем Умєров повідомив, що Київ надав Сполученим Штатам Америки перелік цілей для проведення глибоких ударів системами ATACMS по території Росії.

Додамо, раніше РБК-Україна звернулось до військового експерта, щоб дізнатись, що може ховатись за забороною Заходу щодо ракетних ударів по РФ.

Більш детально про обмеження від Заходу на далекобійні удари по Росії - читайте у нашому матеріалі за цим посиланням.

Related posts