Зимівля навіть найвибагливішого винограду: ось як досвідчені виноградарі підготовляють лозу до холодів.
Виноград має два найбільш вразливі аспекти свого існування - це захворювання та зимові умови. Цей південний представник природи важко переносить суворі зими, і в деяких випадках може навіть загинути.
Власники виноградників завжди захищають свої лози від зимових холодів.
ПодробиціАле не всідачники мають на це час, сил чи навички. Часто пускають виноград на альтанки, навіси, паркани, щоби він виконував і декоративну функцію.
Щорічно знімати товсті стволи для укриття складно, а іноді й зовсім неможливо. Але досвідчені виноградарі захищають лозу від негативного впливу зимових холодів не лише укриттям. Існує низка заходів, які забезпечують рослині безпечну зимівлю.
І особливо важливо їх дотримуватись, якщо лози залишаються до весни без укриття.
ПідживленняВосени винограду потрібен калій та фосфор. Вони допоможуть молодим пагонам здерев'яніти, а також сприятимуть закладанню плодових бруньок на наступний рік.
Використовувати для підживлення можна золу, розвівши у відрі води 1-1,5 склянки. На одну рослину достатньо 1 відра.
Серед мінеральних добрив найефективнішим є монокалійфосфат, який рекомендується використовувати в кількості 1,5 столових ложок на 10 літрів води.
Оптимальніше використовувати водні розчини для підживлення. У такій формі рослина відразу отримує доступ до необхідних їй елементів живлення.
Якщо ви вносите золу або монокалійфосфат у сухому стані, важливо ретельно закопати їх в ґрунт, використовуючи розпушування, а потім зволожити цю ділянку, особливо якщо опадів не передбачається.
Полив у пізню осінь є важливим етапом догляду за рослинами. За допомогою достатньої кількості води ви забезпечите їм кращі умови для зимівлі. Навіть у стані спокою рослини продовжують витрачати вологу, тож важливо подбати про їхній запас.
У разі, якщо виноград постійно піддається морозам, варто розглянути можливість його укриття, наприклад, агроволокном з високою щільністю. Таке укриття можна застосувати навіть в тому випадку, якщо рослина прикріплена до певної конструкції. Однак, якщо зимовий період супроводжується частими дощами, краще утриматися від цього заходу, оскільки волога агроволокна може погіршити умови для рослини.
Ще один варіант укриття - синтепон. Це недорогий матеріал, який добре тримає тепло. Він легкий, довговічний, з нього легко зробити укриття будь-якої форми, навіть пошити чохол на невелику альтанку. Але він намокає, тож зверху треба вкривати плівкою.
Якщо виноград росте на шпалері, одним із найефективніших методів захисту, що використовується вже багато років, є його прикопування.
Лозу розташовують у спеціально вийнятій ямі, закріплюють і засипають ґрунтом на глибину 10-15 см. Завдяки такому укриттю навіть найвибагливіший виноград переживе зимові холоди.