Підготовка підрозділів Збройних сил України за межами країни зменшилася до семи днів: які фактори на це вплинули?


У цей час навчання офіцерів штабу триває три тижні.

Велика необхідність України в укомплектуванні армії особовим складом позначається на процесі навчання та його результативності.

За інформацією Defense One, польський заступник командувача підтвердив цю інформацію. Військовослужбовці з Польщі спільно з українськими інструкторами беруть участь у програмі підготовки військових, яка включає навчання солдатів та офіцерів. Основна увага приділяється дотриманню стандартів НАТО та розвитку основних навичок.

Автори статті провели інтерв'ю з військовими на навчальному полігоні в Польщі. Журналісти зазначили, що курси для українських військовослужбовців, які спочатку планувалися на кілька місяців, були скорочені до одного-двох місяців. Водночас, підготовка офіцерів штабу займає лише 21 день, а колективні тренування для взводів і рот тривають всього тиждень.

Як пояснив командир, це обмежує можливості підготовки, адже необхідно зосередитися на базових навичках, аби військовослужбовців були готові до бою якомога швидше.

Офіцери Збройних Сил України підкреслюють, що оцінити підготовленість новобранців виявляється досить складно. Через бюрократичні перепони нові захисники, що прибувають на навчання, можуть мати застарілі навички або не відповідати вимогам інструкторів. Для того, щоб адаптувати навчальний процес під потреби таких військових, наставникам необхідно проявляти гнучкість та готовність до змін.

Також існують ветерани, які, попри свій великий бойовий досвід, не володіють сучасними навичками у сфері новітніх бойових технологій, зокрема в застосуванні безпілотників. Для них необхідна додаткова підготовка. Як зазначається, ключові елементи навчального процесу охоплюють:

Водночас нестача кадрів – не єдина проблема, з якою стикається армія. Інша важлива проблема полягає в забезпеченні. Офіцери зазначили, що у військових підрозділах спостерігається дефіцит озброєння та транспорту, що суттєво обмежує можливості для навчання та підвищення боєготовності. Українська оборонна промисловість не в змозі повністю задовольнити запити Сил оборони, тому допомога від партнерів залишається критично важливою для відновлення втрат.

Командир і полковник Євген "Адам" Межевікін раніше зазначав, що в українських військових академіях аналізують уроки війни на Донбасі та великомасштабного конфлікту з Росією. Проте, цей процес ведеться під керівництвом викладачів, які не мають практичного бойового досвіду.

За словами джерела видання NV з Генштабу, військові частини не можуть самостійно проводити базову військову підготовку новобранців, бо на це є низка причин.

Головний представник Європейського Союзу з питань зовнішньої політики та безпеки Жозеп Боррель оголосив, що ЄС продовжить свою навчальну місію, яка займається підготовкою українських військових, ще на два роки.

Одночасно військовий Станіслав Бунятов підкреслив, що в українських навчальних центрах для бійців спостерігається дефіцит інструкторів, а також нестача часу.

Related posts