Експерти вважають, що підготовка НАТО до можливого конфлікту з Росією зазнає перешкод через дії екологів та занепокоєних громадян.
Західноєвропейці не бажають слухати рев літаків, що тренуються, над своїми головами, і спостерігати, як танки розчавлюють квіти на військових навчальних майданчиках.
Згідно з інформацією, яку наводить Defense News, збройні сили Нідерландів стикаються з труднощами у підготовці до потенційного конфлікту між Росією та НАТО. Основними перешкодами є опір екологічних активістів та місцевих жителів, які мешкають у районах поблизу військових навчальних полігонів.
Споглядаючи події в Україні, армія Нідерландів хоче відпрацьовувати навички ведення окопної війни, але жорсткі екологічні норми в цій країні "майже не дозволяють брати лопату на її навчальні полігони", йдеться у піблікації.
Військово-повітряні сили також зустрічають труднощі в прагненні підвищити свою боєготовність. Пілотам необхідно частіше виконувати польоти на винищувачах F-35, проте їх можливості обмежені невеликими зонами для польотів, розташованими поблизу авіабаз.
"Сучасна цивільно-військова дилема в Україні слугує відображенням аналогічних ситуацій у різних європейських країнах, де обмежений простір у населених районах та нові норми орієнтовані на гармонізацію економічних і екологічних завдань, а не на виклики, пов’язані з конфліктами та миром", - зазначають експерти.
В даний час уряд Нідерландів активно працює над тим, щоб відновити для військових хоча б частину територій для навчань, які були доступні їм під час холодної війни. Ця ініціатива вже спричинила більше 2200 письмових запитів від громадян, підприємств та місцевих політиків, які висловлюють стурбованість щодо того, що у їхніх регіонах військові проводитимуть тренування з стрільби, копання та польотів.
Ось один стурбований власник кемпінгу висловлював занепокоєння, що гучні звуки винищувачів F-35, які пролітають над його територією, можуть негативно вплинути на його бізнес. Тим часом, власники приватних заміських будинків турбуються, адже їхні маєтки потрапили в так звану "червону зону" на мапі — в область, що вважається потенційно небезпечною через близькість до складу з боєприпасами.
Міністерство оборони розглядає можливість облаштування території для проведення навчань з висадки річкового десанту. Проте, екологічна організація Natuurmonumenten виступає проти цих намірів, оскільки в цьому болотистому регіоні зростають рідкісні види орхідей, а також зупиняються на відпочинок перелітні птахи.
"Люди загалом усвідомлюють важливість цих заходів, але як тільки вони відбуваються поруч із їхніми оселями, виникає раптове бажання опиратися цьому. Це, безумовно, свідчить про певну непослідовність у їхніх судженнях", - зазначає Дік Занді, старший науковий співробітник нідерландського аналітичного центру Clingendael Institute.
Як повідомлялося УНІАН, у разі агресії з боку Росії вся Європа зможе мобілізувати лише 300 тисяч військових. Попри те, що загальна чисельність армій держав НАТО складає приблизно 2 мільйони військовослужбовців, насправді на battlefield буде залучено лише невелику частину цієї величезної кількості.
Ми також згадували, що країни НАТО не мають готовності до війни на виснаження, яка відбувається в Україні. Західні військові сили покладаються на тактику маневреного бою, що є недоречною для такого типу конфлікту. Їхній оборонний механізм виявляється занадто вразливим до атак і недостатньо гнучким.