Підсумки 12 вересня: Атака на Конотоп та знищення Су-30.
Росіяни вдарили по Конотопу, залишивши місто без світла і води
У ніч на четвер російські військові здійснили атаки на Конотоп у Сумській області, використовуючи дрони-камікадзе Шахед. Це був найбільш масштабний повітряний наступ на місто. Місцева адміністрація повідомила, що спочатку ворог націлився на критично важливі об'єкти інфраструктури, а згодом почав обстрілювати житлові райони. В результаті атаки поранення отримали 13 людей, а значна кількість навчальних закладів зазнала ушкоджень. Також серйозні руйнування зазнала енергетична система міста, внаслідок чого Конотоп залишився без електрики та водопостачання. Було організовано роботу Пунктів незламності, але вже вдень енергетики почали відновлювати електропостачання.
ГУР знищило винищувач Су-30 над Чорним морем
Під час військової операції в акваторії Чорного моря бійці спецпідрозділу Головного управління розвідки успішно знищили російський бойовий літак Су-30СМ, завдавши удару з переносного зенітного ракетного комплексу. Російські військові втратили зв'язок зі своїм літаком 11 вересня приблизно о 5 ранку. Пізніше, в той же день, за 70 кілометрів на північний захід від мису Тарханкут, у морі виявили пляму від авіаційного пального, а неподалік були знайдені уламки літака. Орієнтовна вартість цього бойового літака складає близько 50 мільйонів доларів.
В Україні знову почалися відключення електрики.
У Києві та низці областей України поновили стабілізаційні відключення електроенергії. Як пояснили в Укренерго, причина запровадження обмежень - зниження ефективності сонячних електростанцій через похмуру погоду та падіння генерації на ТЕС. Енергетики повідомили про одну чергу відключень, що означає до 4 годин обмежень на добу.
Росія вчинила напад на корабель з пшеницею в акваторії Чорного моря.
Російські агресори завдали в Чорному морі удар по судну, що перевозило зерно з України до Єгипту. Росіяни атакували цивільне судно одразу після виходу з українських територіальних вод. Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна очікує реакції світу, бо пшениця та продовольча безпека не повинні бути мішенню для ракет. Після цього ф'ючерси на пшеницю на Чиказькі біржі зросли до 5,9175 дол за бушель, найвищого показника з липня 2024 року.
Румунія розпочала навчання українських пілотів на літаках F-16.
Українські пілоти вже розпочали навчання на винищувачах F-16 в Румунії. Цю інформацію підтвердив міністр оборони України Рустем Умєров, хоча конкретних деталей про процес не було надано.
Зеленський провів зустріч із керівниками Естонії та Латвії.
Президент України Володимир Зеленський зустрівся з прем'єр-міністром Латвії Евікою Сілінею в Києві. У ході переговорів було розглянуто питання поглиблення співпраці у військово-технічній області та імплементації двосторонньої угоди щодо безпеки.
Зеленський також зустрівся з президентом Естонії Аларом Карісом, котрий прибув до Києва з неоголошеним візитом. Він підкреслив важливість рішення Естонії виділяти щорічно 0,25% свого ВВП на оборонні потреби України, що закріплено в двосторонній угоді щодо безпеки. Окрім того, на зустрічі обговорювалися питання євроінтеграційного прогресу України.