Підсумки 27 листопада: Урядовець Трампа та $7 мільярдів під загрозою знищення.
Трамп призначив спеціального представника з питань війни в Україні.; Байден не встигне надати Україні необхідну підтримку, і, за інформацією ЗМІ, ризикує згоріти близько $7 мільярдів.. Кореспондент.net виділяє головні події вчорашнього дня.
Трамп призначив спеціального представника з питань війни в Україні.
Новообраний президент Сполучених Штатів Дональд Трамп призначив генерала у відставці Кіта Келлога своїм спеціальним представником для врегулювання конфлікту між Росією та Україною. Келлог, генерал-лейтенант і ветеран війни у В'єтнамі, займав високі посади в адміністрації Трампа з 2017 по 2021 рік. Згідно з інформацією медіа, Келлог раніше висловив свій план щодо завершення війни в Україні, який передбачає, що поставки американської зброї до Києва триватимуть лише за умови, що Україна погодиться на мирні переговори з Росією. При цьому, США готові попередити Москву про можливі наслідки відмови від діалогу, включаючи підвищення підтримки для України. Також план передбачає виключення питання про членство України в НАТО з порядку денного на найближчий період.
Байден не встигне надати Україні необхідну підтримку, і, за інформацією ЗМІ, ризикує згоріти близько $7 мільярдів.
Президент Сполучених Штатів Джо Байден може не встигнути реалізувати свої зобов'язання щодо надання Україні обіцяної багатомільярдної фінансової підтримки. Пентагон вже вичерпав місячну квоту на постачання зброї для України, що призвело до виникнення логістичних труднощів у процесі доставки озброєнь до Збройних Сил України. Відповідальність за подальші дії з залишковими коштами була перекладена на нового президента. Згідно з інформацією від американських посадовців, в адміністрації є ще понад 6,5 мільярдів доларів, які отримали назву "повноваження на скорочення". Ці кошти дозволяють Пентагону передавати Україні військову техніку й озброєння з власних резервів. Остаточна доля цих фінансів тепер залежить від рішень Дональда Трампа.
Умєров зустрівся з президентом Південної Кореї
Міністр оборони України Рустем Умєров провів зустріч із президентом Південної Кореї Юн Сок Йолем під час свого візиту до Сеулу, метою якого була прохання про військову допомогу. У південнокорейській столиці зазначили, що можливість такої допомоги буде обговорена з урахуванням подальших дій Росії та Північної Кореї. Проте, згідно з останніми опитуваннями, більшість громадян Південної Кореї не підтримують ідею прямих постачань зброї в Україну.
В ОП назвали умови для переговорів з Росією
Переговори між Україною та Росією можуть відбутися лише за умови, що обидві сторони погодяться на припинення війни та відновлення попередньої ситуації, що існувала до 23 лютого 2022 року. Таку думку висловив Андрій Єрмак, керівник Офісу президента. Проте, за його словами, на сьогодні Росія не проявляє інтересу до миру, оскільки активно перекидає 11 тисяч військових з Північної Кореї, з можливістю збільшення їх кількості до 100 тисяч.
Байден попросив у Конгресу $24 млрд для України
Президент США Джо Байден закликав Конгрес виділити додаткові 24 мільярди доларів для посилення військової підтримки України. Проте частина республіканців уже висловила незгоду з цим кроком, піддаючи запит різкій критиці. Зокрема, один з сенаторів заявив, що Конгрес не повинен робити цей "безкоштовний подарунок для подальшого саботажу мирних переговорів президента Трампа".
У Російській Федерації висунули ідею організувати "безпрецедентний обмін військовослужбовцями".
Прес-секретар Міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова заявила, що країна нібито готова до обміну 630 українських військовополонених та започаткувати підготовку для подальших аналогічних заходів. Якщо цей обмін відбудеться, він може стати найбільшим за весь період конфлікту. На початку листопада Захарова вже згадувала про нібито пропозицію Москви передати Києву 935 українських військовослужбовців, які перебувають у полоні.
Ракета "Орєшнік" не містила вибухових речовин, повідомляють джерела.
Нова балістична ракета, якою РФ недавно атакувала Дніпро, мала кілька боєголовок, але була без вибухівки, й тому завдала невеликої шкоди. Про це з посиланням на два високопоставлених джерела в українському уряді повідомляє Reuters. Одне з джерел розповіло, що ракета несла фіктивні боєголовки, і описало завдані збитки як "досить незначні".
Фон дер Ляєн закликає країни ЄС підвищити витрати на оборону до рівня російських.
Голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн звернулася до депутатів Європейського парламенту з ініціативою збільшити витрати на оборону до рівня, що відповідає російським. В даний час країни ЄС разом витрачають лише 1,9% свого ВВП на оборону, тоді як Росія виділяє близько 9%. "Це викликає занепокоєння", - зазначила вона. Фон дер Ляєн вважає, що держави ЄС повинні проявити таку ж рішучість, як і серйозність загроз, які походять з боку Росії.