Збільшення віку виходу на пенсію: як довго українці готові залишатися на роботі?


Цю інформацію наводить РБК-Україна, посилаючись на результати дослідження, проведеного Центром Разумкова.

Ще 16% опитаних вважають, що збільшення пенсійного віку в Україні призведе до майже рівної кількості як позитивних, так і негативних результатів.

Водночас 58% респондентів відповіли, що негативні наслідки підвищення пенсійного віку переважатимуть можливий позитив.

Молоді люди (18-29 років) рідше говорять про негативні наслідки, ніж в інших вікових групах, і частіше займають невизначену позицію.

У відповідь на запитання "До якого віку ви готові продовжувати працювати?" 29% опитаних зазначили, що готові працювати до 60 років, 12% висловили готовність працювати до 61-65 років, 3% - до 66-70 років, а 15% - до 50-59 років. Водночас 20% респондентів вказали, що не можуть або не бажають працювати взагалі.

Серед опитаних осіб у віковій категорії 50-59 років на запитання "До якого віку ви бажаєте працювати" більше 40% відповіли, що готові працювати до досягнення чинного пенсійного віку - 60 років. Ще близько 16% зазначили, що можуть продовжувати працювати до 61-65 років. У молодших вікових групах ці показники виявилися значно нижчими.

Соціологічне дослідження виконано Центром Разумкова в період з 6 по 12 червня 2024 року, охопивши 2016 учасників опитування. Дослідження проводилось виключно на територіях, підконтрольних українському уряду, де не ведуться активні бойові дії. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Related posts