Politico: Після нещодавніх кадрових змін у адміністрації Трампа, українські прихильники відчули полегшення.


Після призначення новообраним президентом США Дональдом Трампом конгресмена з Флориди Майкла Волца радником із національної безпеки та наміру призначити сенатора Марко Рубіо на пост державного секретаря, прихильники України відчули обережне, але відчутне полегшення.

Джерело: Politico

Згідно з інформацією видання, обидва законодавці підтримують зовнішньополітичний курс Трампа, що акцентує на гаслі "Америка понад усе", проте залишаються "затятими яструбами" у питаннях щодо таких супротивників, як Китай, Іран і Росія. Крім того, вони не належать до ізоляціоністського крила Республіканської партії, яке висловлює бажання дистанціюватися від України або НАТО.

Рубіо та Волтц висловлювали сумніви щодо голосування проти попередніх пакетів американської допомоги Україні, не через відсутність підтримки для країни в її протистоянні з Росією, а через переконання, що США недостатньо інвестують у захист свого південного кордону.

Раніше Волтц навіть висловлював ідею щодо зняття американських обмежень на використання Україною своєї далекобійної зброї для атак на Росію. Однак адміністрація Байдена не вирішилася на цей крок, незважаючи на свою всебічну підтримку України.

Пряма цитата експерта-республіканця з питань зовнішньої політики та президента компанії Yorktown Solutions, яка надає консультації українським державним установам і співпрацює з офіційними особами в Києві, Деніела Вайдіча: "У Києві панує спокій, і місцеві представники цілком задоволені нинішніми посадовими особами, відповідальними за національну безпеку. Ті, хто спробує поширити наратив занепокоєння в столиці, роблять це з особистих мотивів і насправді завдають шкоди Україні".

Деталі: Цю точку зору підтвердили троє екс-чиновників адміністрації Трампа, які виступають за надання допомоги Україні, хоча спілкувалися з журналістами під умовами анонімності.

"Для людей, які стурбовані тим, що Трамп збирається продати Україну, я думаю, що його головним пріоритетом є спроба знайти якийсь справедливий мир", - сказав колишній чиновник адміністрації Трампа, який контактував з передвиборчим штабом і командою перехідного періоду.

Politico підкреслює, що нещодавні призначення Трампа до Кабінету міністрів вказують на те, що ці особи підтримують запровадження жорсткіших заходів проти експорту енергоносіїв з Росії, які фінансують її військові дії.

У недавніх інтерв'ю Волтц висловив своє незадоволення діями адміністрації Байдена, вказуючи на недостатні зусилля щодо усунення лазівок у російському експорті нафти та газу.

Нинішні та колишні високопоставлені європейські чиновники кажуть, що Трамп-торговець, який націлився на російсько-українську війну, не найкраща новина для очільника Росії Володимира Путіна.

Тим не менш, серед деяких високопоставлених європейських чиновників відчувається занепокоєння. Якщо Путін нервує через непередбачуваність Трампа, то й Україна та інші союзники по НАТО теж. Вони обоюються, що будь-яка мирна угода, яку Трамп може укласти щодо України, не припинить війну, а лише відтермінує її, щоб дати Росії час перегрупуватися для подальших бойових дій.

Related posts