Польська економіка отримала вигоду від прибуття українських мігрантів, - повідомляє Радіо Свобода.
Твердження, що українські біженці фінансуються з податків польських громадян, є невірним. Це підкреслив експерт компанії Deloitte Олександр Лашек у своєму коментарі для Радіо Свобода.
За його словами, вже через півтора року після прибуття до Польщі більшість українських біженців змогли забезпечувати себе самостійно. Це стосується як найманих працівників, так і підприємців. При цьому 80% військових мігрантів мали роботу в Польщі або виконували свої обов'язки дистанційно, залишаючись при цьому в Україні.
"Ступінь економічної інтеграції був дуже швидкий. Цьому сприяло те, що середньостатистичний біженець, який приїхав до Польщі, був висококваліфікований, зокрема, у порівнянні з попередньою хвилею міграції. Але на початку вони були змушені працювати на посадах, нижчих від рівня своєї кваліфікації", - зазначив експерт.
Також він спростував міф про те, що біженці з України дорого обходяться польській економіці. Так, за даними Євростату, на кінець вересня 2024 року у Польщі перебувало майже 980 тисяч українських біженців. При цьому податки, які платять мігранти, перевищують початкову допомогу, яку вони отримали від держави, каже Лашек:
Ми провели оцінку, яка показала, що прибуття військових мігрантів сприяло зростанню польського ВВП на 0,7-1,1%. Цей потік біженців позитивно вплинув на економіку Польщі. ... Загалом, можна стверджувати, що їхній прихід на польський ринок приніс вигоду польській економіці, платникам податків та підприємцям.
Також, за даними видання, не підтвердилась інформація, що українці забирають у поляків роботу. Зокрема, у Спілці українських підприємців кажуть, що Польща - країна з найменшим у Європі безробіттям. Так, за даними Головного управління статистики держави, на кінець серпня 2024 року рівень безробіття становив 5%, у центрах зайнятості є запити на майже 80 тисяч вакансій.
Згідно з інформацією, наданою УНІАН, близько 80% українців, що перебувають у Польщі, зайняті на роботі або активно шукають її. Водночас, відсоток українських громадян, які висловлюють бажання залишитися в Польщі на постійне місце проживання, залишається стабільним.
Одночасно фахівці підкреслюють значну професійну активність українців на ринку праці в Польщі.