Прискорюємо відновлення енергетичного сектору: Уряд полегшив передачу основних засобів операторам.
Кабінет Міністрів України ухвалив зміни, які дозволять операторам систем розподілу електричної енергії (ОСР) отримувати в оренду державне енергетичне обладнання без проведення аукціону -- на період воєнного стану та протягом шести місяців після його припинення чи скасування.
Мова йде про устаткування, яке належить державним підприємствам та комерційним організаціям з державною часткою більше 50%, але яке не експлуатується за призначенням і може бути використане для термінових потреб енергетичної системи.
Зокрема, це:
* силові трансформатори;
* високовольтні вимикачі;
* ізоляційні пристрої;
* вводи;
* енергетичні дроти.
Внаслідок регулярних обстрілів енергетичних об’єктів у ряді регіонів сталося порушення стабільності постачання електрики. При цьому деякі підприємства державного сектора перенесли свої потужності та більше не експлуатують певні елементи енергетичної інфраструктури. Прийняті зміни дозволять оперативніше передавати це обладнання операторам розподільчих систем, що сприятиме відновленню та забезпеченню подальшого електропостачання для споживачів, -- підкреслив Міністр економіки, довкілля та аграрної політики України Олексій Соболев.





