Прогноз Буданова: коли економіка Росії відчує наслідки війни з Україною


Згідно з інформацією, наданою головним управлінням розвідки, економіка Росії зазнає "гострого впливу" внаслідок війни з Україною влітку 2025 року. Таку заяву зробив керівник ГУР Кирило Буданов.

У бесіді, проведеній з письменником та військовим Сергієм Жаданом для "Радіо Хартія", очільник розвідки підкреслив, що Росії вдалося, незважаючи на санкції, зберегти стабільність своєї економіки та адаптувати її до військових потреб.

Проте, як зазначив Буданов, цей процес не може тривати вічно, і Росія відчує наслідки вже в наступному році.

"За нашими розрахунками, скажімо так, це відчуття прийде влітку 2025", - сказав він.

Це не є катастрофою. Однак, це момент, коли фінансові та економічні втрати значно позначаться на ситуації. Хоча це не призведе до повного краху Росії, на жаль, у цей час вони почнуть ретельніше обмірковувати свої подальші дії.

Керівник ГУР висловлює скептицизм щодо можливості виникнення "голодних бунтів" в Росії через економічний спад.

Що стосується поточних подій на фронті в Україні, то Кирило Буданов зазначив, що жодна зі сторін не досягла вирішального перелому.

Проте він знову підкреслив свою думку, що "наступальні можливості" російських збройних сил практично вичерпалися ще в серпні, що було очікувано.

"Російські війська призупинили свої наступальні дії майже на всіх фронтах, за винятком основного напрямку атаки, ймовірно, йдеться про Покровськ. Однак, у цьому випадку у них вже спостерігається "зворотна логіка" - прагнення будь-якою ціною довести, що вони досягають поставлених цілей. Тому наразі вони готові залучити всі свої ресурси в цю зону", - зазначив керівник розвідки.

Він також повідомив, що у найближчі два місяці в Росії плануються "значні трансформації в силових структурах".

Буданов не розкрив, що саме це означає.

Від початку широкомасштабної війни з Україною президент Російської Федерації Володимир Путін неодноразово стверджував, що економіка Росії успішно справилася з тиском санкцій і, більше того, демонструє швидке зростання.

Наприклад, в кінці серпня під час зустрічі з урядовцями керівник Кремля підкреслив, що, завдяки військово-промисловому сектору, економічна ситуація в країні нібито "продовжує демонструвати позитивну динаміку".

"Реалізуючи наші плани, ми насамперед спираємося на стан справ в економіці, оскільки саме індустріальний, торговельний, логістичний, фінансовий потенціал визначає ресурсні, бюджетні можливості держави, формує кошти, які виділяють на ключові, системно значущі завдання", - сказав він.

На думку Путіна, військові дії "укріплюють економічну основу" держави, що, в свою чергу, повинно забезпечити перемогу Росії в конфлікті.

Однак, ще рік тому економісти Центрального банку РФ поставили російській економіці діагноз "перегрів".

Відтоді обставини лише ускладнилися: інфляційні показники залишаються високими, спостерігається дефіцит кваліфікованих працівників, а економічне зростання демонструє рекордні значення за багато років. Проте за цими вражаючими показниками криються зростаючі проблеми.

Економічний перегрів — це явище, коли економіка розвивається з надзвичайною швидкістю, перевищуючи можливості своєї структури. У цей період економіка показує вражаючі результати, які часто використовуються як ілюстрація з боку російських урядовців.

І низьке безробіття, і високі темпи зростання ВВП -- це якраз ознаки перегріву економіки. Це викликано величезними бюджетними видатками, пов'язаними з війною, -- це і виплати мобілізованим і контрактникам, і компенсації пораненим та сім'ям убитих, а також держоборонзамовлення та різні субсидії військово-промисловому комплексу. Ці гроші розповзаються по всій економіці та призводять до перегріву.

Економіка Російської Федерації почала демонструвати ознаки перегріву після початку масштабного вторгнення в Україну, і цей стан триває вже близько року. Принаймні, з літа 2023 року економісти Центрального банку Росії почали активно обговорювати цю проблему.

Related posts