Психологи визначили 11 аспектів, які батькам слід уникати в розмовах зі своїми дітьми.


Батьки, що дійсно прагнуть добробуту своїх дітей, мають бути обережними з вибором тем для розмов у їхній присутності. Фахівці з психології рекомендують не торкатися питань стосунків з партнером, утримуватися від обговорення пліток про знайомих, а також уникати розмов про фінансові негаразди чи проблеми на професійній ниві.

Журнал Your Tango підготував список з 11 тем, які психологи радять уникати в розмовах з дітьми. Ця інформація може бути корисною для підтримки їхнього психічного благополуччя.

Батькам варто утримуватися від обговорення фінансових труднощів у присутності дітей, адже це може викликати у них почуття тривоги та сумніви щодо стабільності сімейного життя. Дослідження, опубліковане у журналі Journal of Youth and Adolescence, виявило зв'язок між фінансовим стресом у батьків і проблемами в поведінці підлітків.

Батьки, які явно проявляють ознаки стресу чи депресії через фінансові проблеми, можуть спонукати своїх дітей відчувати занепокоєння, що негативно позначається на їхній поведінці.

Необхідно утримуватися від критики зовнішності інших, адже це може сформувати у дітей звичку оцінювати людей за їхньою зовнішністю та негативно позначитися на їхній самооцінці. В цілому, підтримка оптимістичного підходу й уникнення негативних дискусій про зовнішність можуть мати сприятливий вплив на психічне здоров'я дитини.

Батьки повинні уникати обговорення конфліктів у стосунках з партнерами в присутності дітей, оскільки це може зашкодити їхньому почуттю емоційної безпеки в домашній атмосфері. За даними дослідження, опублікованого в журналі Journal of Social and Personal Relationships, навіть дрібні суперечки можуть мати негативний вплив на дітей.

З дітьми не слід ділитися розчаруваннями чи стресом, пов'язаними з роботою, оскільки це може обтяжити їх дорослими проблемами, з якими вони не готові впоратися. Такі розмови тільки зроблять дитину більш сприйнятливою до стресу, що погіршить її психічне здоров'я.

Конфлікти з родичами варто уникати обговорення в присутності дітей, адже це може призвести до почуття розділеної лояльності та зайвого стресу для малечі. У дитини можуть виникнути схожі упередження, як у батьків, що може погіршити її ставлення до близьких.

Це може серйозно вплинути на самовпевненість дітей і змусити їх відчувати себе неповноцінними. Діти неминуче припускаються помилок, зазнають невдач на іспитах або приймають необдумані рішення. Однак ніколи не слід обговорювати в присутності своїх дітей, наскільки успішні діти інших, у порівнянні з ними.

Обговорення інших людей у присутності дітей створює негативний приклад, формуючи у них думку, що критика і осуд є нормальними.

Це навчить дітей мати упереджене ставлення до випадкових незнайомців, які могли мати невдалий день із макіяжем. В результаті ці ж діти, швидше за все, виростуть, говорячи про інших погано, що може зруйнувати їхні стосунки з людьми у майбутньому.

Обговорення таких може збити дітей з пантелику або засмутити, оскільки вони можуть ще не зрозуміти ці складні питання. Діти люблять повторювати те, що кажуть їхні батьки своїм однокласникам чи вчителям. Це може спричинити напругу у шкільному житті.

Це може стати для них емоційним тягарем і випробуванням, до якого вони не готові.

Багато людей проходять через події, що травмують і назавжди змінюють їхнє життя. Незалежно від того, чи це стосується сім'ї, друзів, колег чи минулих відносин, травма - це нескінченний цикл, який може сформувати людину як на кращий, так і на гірший бік.

Дослідження, опубліковане в журналі Stress and Health, виявило, що навіть просте прослуховування розповідей людей про їхні пережиті травми може мати непрямий ефект, який викликає емоційний стрес.

Обговорення власних сумнівів у присутності дітей може ненавмисно підірвати їхню впевненість і почуття безпеки в родині. Як показує дослідження, опубліковане в Journal of Personality and Social Psychology, емоційна підтримка та позитивний підхід батьків мають прямий вплив на благополуччя їхніх дітей.

Багато людей, напевно, змалечку чули, які жертви робили їхні батьки, аби вони могли досягти того рівня життя, який мають сьогодні. Глянувши своїм дітям в очі, ці батьки можуть сказати щось на кшталт: "Я віддав усе, щоб ти міг жити в комфорті і достатку".

Поглядаючи в минуле, люди згадуватимуть ці миті, трохи обурюючись на своїх батьків через їхній зневажливий стиль спілкування та дріб'язковість.

OBOZ.UA раніше розглядав 8 навичок, які діти повинні опанувати до досягнення підліткового віку.

Related posts