Путін висловив погрози Великій Британії та Сполученим Штатам: The Times розкриває, що стало причиною гніву "фюрера".
На Заході відкидають обвинувачення на адресу російського диктатора.
Президент Російської Федерації Володимир Путін висловив загрозу Великій Британії та Сполученим Штатам Америки, заявивши, що у разі надання Україні можливості застосовувати ракети дальнього радіусу дії для атак на російські об'єкти, це призведе до "війни" між цими країнами і Росією.
Цю інформацію повідомляє британський журнал The Times.
Автори статті підкреслюють, що 13 вересня в Білому домі відбудеться зустріч між прем'єром Великої Британії Кіром Стармером та президентом США Джо Байденом, на якій обговорять можливість надання Україні дозволу на використання ракет Storm Shadow для ударів по Росії. Існує прогноз, що політики зможуть дійти згоди в цьому питанні. Однією з причин такого рішення стало те, що агресор, Росія, придбала в Ірану понад 200 балістичних ракет. Західні країни назвали цю співпрацю між Москвою та Тегераном "значною ескалацією".
Тим часом "фюрер" Путін на російському державному телебаченню 11 вересня наголосив, що цей крок "суттєво змінить саму природу конфлікту". Мовляв, Москва буде змушена відповісти.
"Це вказуватиме на те, що країни НАТО опиняться в конфлікті з Росією. Ми приймемо необхідні рішення, виходячи з тих викликів, які постануть перед нами," - зазначив лідер Кремля.
Британський прем'єр-міністр Кір Стармер категорично спростував заяви Путіна. Він підкреслив, що Україна має право на самооборону, адже "конфлікт ініціювала Росія", яка незаконно вторглася на територію сусідньої держави.
"Росія може негайно припинити цей конфлікт. Україна має право на самооборону, і, очевидно, ми абсолютно повністю підтримували право України на самооборону, надаючи можливості для навчання. Але ми не прагнемо жодного конфлікту з Росією. Це навіть не є нашим наміром", - пояснив політик позицію союзників.
The Times пише, що, ймовірно, Стармер і Байден обговорять те, як покласти край вторгненню Путіна дов України. Зокрема, прем'єр використає двогодинну зустріч у Білому домі, щоб обговорити, як досягти "довгострокового вирішення" війни, а також конфлікту в Газі.
"Попри те, що Сполучені Штати можуть дозволити використання Storm Shadow та їх французьких аналогів Scalp, американські балістичні ракети ATACMS, ймовірно, залишаться поза увагою через побоювання щодо можливих дій Путіна", - зазначається у статті.
Водночас один із західних чиновників зазначив, що в Вашингтоні обговорюватимуть, як максимально використати залишені місяці в адміністрації Байдена, щоб зміцнити позиції України до кінця року. Лондон сподівається, що надання дозволу на проведення атак надасть українському президенту Володимиру Зеленському переваги в залученні Кремля до переговорного процесу. Крім того, серед тем, які, ймовірно, будуть розглянуті в Білому домі, може бути й можливість для України прийняти умови миру в обмін на частину своїх територій.
Відомо, що одне з українських військових джерел висловило невдоволення щодо концепції цих обговорень, а також можливості того, що президент США Джо Байден надасть дозвіл на застосування в Росії лише вибраних видів далекобійної зброї.
"На мою думку, цю війну не можна перемогти або зупинити, вживаючи лише часткові заходи. Щодня ми втрачаємо життя людей та зазнаємо руйнувань. Ми постійно звертаємося за допомогою до очевидних речей, які критично необхідні для нашого існування. Використовувати людські життя для виграшу часу — це несправедливо", - висловив своє обурення співрозмовник видання.
Як раніше повідомлялося, президент Володимир Зеленський поділився своїм "відвертим та детальним" баченням необхідності зняття обмежень на дальні удари по території Росії під час зустрічі з міністрами закордонних справ США та Великої Британії в середу.