П'ятниця, 13: Ми вступили в шлюб на кладовищі в день, який вважається найбільш нещасливим - BBC News Україна.
Британська пара одружилася на цвинтарі у п'ятницю, 13, яку вважають найневдалішим днем у році. Вони кажуть, що для них цей день був ідеальним.
Ханна та Метью Парфітт з Понтіпрідда стали чоловіком і дружиною в п'ятницю, 13 жовтня минулого року. Церемонія відбулася в приміщенні, яке колись використовувалося для підготовки похоронних домовин до кремації.
Ханна, одягнена в чорну сукню, і Метью з червоною краваткою, вкритою черепами, оголосили свої обітниці при світлі свічок із закритими шторами.
"Ми хотіли одружитися на Гелловін, але щороку на Гелловін завжди йде дуже сильний дощ", - каже 27-річна Ханна.
"Потім випадково ми натрапили на п'ятницю 13-го, і ми як раз хотіли одружитися в жовтні, тому це здалося нам ідеальним", - додає вона.
Пара обрала для свого весільного торжества Арнос-Вейл у Бристолі — вікторіанське кладовище, що має ліцензію на проведення весільних церемоній.
"Ми не святкували шлюб на реальних похованнях, адже це було б недоречно", - зауважує Ханна.
На запитання про те, чому вона зупинила свій вибір на кладовищі, Ханна відповіла: "Мене завжди приваблювали такі місця. Вважаю, що вони наповнені спокоєм".
А що скажеш про вибір, який вважається найневдалішим днем у році?
"Поки що у нас не було ніяких невдач, чи не так?" - каже Метью.
"Ні, все зовсім непогано, - зазначила Ханна. - Ми нещодавно купили нову оселю, тому у нас усе гаразд."
Саманта Бука, дизайнерка весільних суконь в альтернативному стилі, що створила наряд для Ханни, зазначає, що восени чорні весільні сукні здобули значну популярність, оскільки багато пар обирають цей час для одруження на свято Гелловін.
"Але я щойно пошила чорну сукню для людини, яка вийшла заміж на Ібіці. Тож у весіллях більше немає правильного чи неправильного", - каже вона.
Саманта зазначає, що не має великої віри в забобони, пов'язані з п'ятницею тринадцятого.
"Я намагаюся уникнути ситуацій, коли люди приходять приміряти весільні сукні або забирають їх у п'ятницю 13-го, адже це, безумовно, асоціюється з чимось поганим," - зазначила вона.
Ніхто не може з упевненістю стверджувати, звідки саме виник цей забобон.
З давніх-давен існує переконання, що як число 13, так і п'ятниця нібито асоціюються з невдачами – а їхнє сполучення надає цьому дню особливу недобру славу.
Існує припущення, що причина невдачі числа 13 походить з Біблії.
Вважають, що Юда, який зрадив Ісуса, був 13-м гостем, який прийшов на Таємну вечерю.
Протягом багатьох століть п'ятницю вважали найменш вдалим днем з усіх днів тижня.
У відомих "Кентерберійських оповіданнях" авторства Джеффрі Чосера, створених у XIV столітті, є рядок: "І саме в п'ятницю все це трапилося".
У Великій Британії п'ятницю раніше іменували Днем повішеного, оскільки саме в цей день часто виконували смертні вироки шляхом повішення.