Сучасний світ великих цифрових технологій. Як зберегти співпрацю з іноземними партнерами в умовах війни та як оцінити потенціал українських розробників — розмова з Кицмеєм.


Тарас Кицмей, один із засновників компанії Softserve, що є важливим гравцем на українському ІТ-ринку, ділиться своїми думками щодо майбутнього цієї сфери. Він розглядає, чому розробники з України здобули визнання на міжнародній арені, а також коментує, чи справді штучний інтелект може призвести до масових звільнень програмістів у найближчому часі.

Тарас Кицмей, співзасновник та член ради директорів української IT-компанії SoftServe, у бесіді з NV акцентує увагу не лише на бізнес-аспектах, але й, що дивує, на темах щастя та людей, які його відчувають. У контексті війни він переконаний, що майбутнє України може бути щасливим, якщо ми зосередимося на покращенні освіти, життєвого середовища та умов праці. Його компанія активно підтримує кожен з цих важливих напрямків.

SoftServe -- одна з тих компаній, які стояли біля витоків української ІТ-індустрії, і вона досі формує її культуру. Усе почалося у 1993 році у Львові з 20 розробників, а зараз це глобальний гігант, що має понад 10 тис. працівників у 14 країнах, тобто це одна з найбільших ІТ-компаній України з виторгом за 2024 рік, згідно з аналізом NV, у 27,1 млрд грн.

Проте, успіхи SoftServe виходять далеко за межі України: у 2025 році компанія NVIDIA, провідний світовий гравець у сфері прискорених обчислень та штучного інтелекту, удостоїла SoftServe звання партнера року в Америці за інноваційні досягнення в області генеративного штучного інтелекту. Однак українська компанія не зупиняється на досягнутому — вона відкриває нові офіси в Латинській Америці, інвестує в сучасну STEM-освіту та активно досліджує нові технологічні можливості.

Про це та багато інших тем Кицмей обговорює з NV.

Related posts