Росія наближається до можливості запускати по Україні до тисячі ракет і дронів щодня, - повідомляє The Telegraph.

Виробництво збільшується, оскільки Путін прагне підірвати бойовий дух українського народу через нові авіаудари.
Зростаюча оборонна промисловість РФ, яку посилило розширення ракетного заводу у Воткінську і ланцюжка поставок, незабаром дасть змогу країні запускати 1000 ракет і безпілотників по українських містах за одну ніч.
Згідно з інформацією, наданою виданням The Telegraph, російський лідер Володимир Путін має намір, здійснюючи нові атаки, підточити бойовий дух українців, вичерпати оборонні можливості Києва та зменшити ентузіазм Заходу щодо надання підтримки.
"Вони націлюються на населені пункти, тому що намагаються виснажити українську протиповітряну оборону (ППО), і вони знають, що українська ППО надаватиме пріоритет захисту міст і критичної інфраструктури", - прокоментував Майкл Кофман, провідний аналітик російських і українських військових операцій.
Згідно з інформацією видання, російська оборонна промисловість, яка отримує підтримку від китайських компаній і може обходити західні санкції, наразі накопичує достатню кількість озброєння, щоб витримати принаймні ще два роки конфлікту. Виробництво безпілотників у травні зросло на 17%.
Зазначається, що вразливість України посилилася через рішення США припинити постачання ключових видів зброї, деякі з яких уже були в Польщі.
Джерело в українських розвідувальних службах повідомило, що нестача зенітних ракет Patriot може поставити під загрозу безпеку великих міст, зокрема Києва.
"Існують елементи, які можуть бути надані виключно Сполученими Штатами. Втрата системи перехоплення PAC-3 залишить колись захищені міста, зокрема Київ, вразливими для атак російських балістичних ракет."
Сергій Кузан, очільник Українського центру безпеки та співробітництва, висловив занепокоєння, що, незважаючи на ефективність української протиповітряної оборони, цивільна інфраструктура країни стала більш уразливою.
"Зупинка постачання озброєнь зі США є проблемою, яка більше стосується внутрішніх питань, ніж безпосередньо бойових дій. З кожним місяцем російські авіаційні атаки наростають, спрямовані проти українських міст та цивільного населення," - зазначив він у коментарі для The Telegraph.
Фабіан Хоффман, науковець, залучений до проєкту Oslo Nuclear Project, висловив занепокоєння щодо того, що, незважаючи на збільшення глобального виробництва ракетних перехоплювачів Patriot, лише половина з них буде надіслана до Європи. Це означає, що в найближчі роки Україні може дістатися ще менше цих систем.
Проте, як повідомляє видання, наразі немає жодних ознак того, що Україні загрожує брак систем протиповітряної оборони. Джерело, яке має зв’язки з українськими військовими, зазначило: "Україна завжди прагне отримати більше, адже недостатньо ніколи, оскільки потрібно планувати на майбутнє. Країна постійно шукає можливості для додаткових поставок, але насправді її цілком влаштовують наявні системи ППО на залишок року".
Водночас у публікації зазначається, що Київ продемонстрував здатність завдати потужний відповідний удар, зокрема, згадуючи про масштабну операцію під назвою "Павутина" та інші атаки на цілі в глибині Росії.
Видання написало, що мета таких дальніх ударів полягає в підриві здатності РФ вести масштабну повітряну війну.
Проте Росія продовжує зміцнювати свої військові потужності, і, попри недавню заяву Путіна про намір зменшити оборонні витрати у 2026 році, більшість експертів сумнівається в реалізації цього плану.
"Росія постійно оголошує про плани витрачати менше на оборону. Це абсолютно не має жодного стосунку до того, що вони в кінцевому підсумку зроблять", - прокоментував Кофман.
У ніч з 28 на 29 червня Росія завдала Україні безпрецедентної кількості ракетних і дронових ударів. У той час агресори використали 537 літальних апаратів для повітряної атаки на територію України.
У той день авіаційні сили, зенітно-ракетні підрозділи, частини радіоелектронної боротьби, безпілотники та мобільні вогневі групи Сил оборони України активно брали участь в відбитті повітряної атаки.