Росія зміщує локації запуску "Шахедів" ближче до кордонів України: аналітик розкрив причини цього рішення Москви.


В даний час російські війська акцентують увагу на атаках "Шахедів" у прифронтових містах, підкреслив Павло Нарожний.

Росія змінює локації для запуску "Шахедів", наближаючи їх до українського кордону та фронтових ліній з кількох причин. Цю інформацію в передачі "Radio NV" озвучив Павло Нарожний, засновник благодійної організації "Реактивна пошта" та військовий експерт.

"Ми отримали дані від наших партнерів. Мова йде про балістичні ракети та запуски безпілотників. Якщо ці атаки здійснюються з глибини російської території, це дає нам перевагу в їх виявленні. По-друге, ворог намагається максимально збільшити бойове навантаження своїх дронів, що означає більше вибухових речовин. Нещодавно з'явилася інформація про "Шахеди", які несуть 60-70 кілограмів вибухівки. Це свідчить про те, що вони зменшують обсяг паливного бака, що, у свою чергу, обмежує дальність польоту дронів", - зазначив Нарожний.

Він також зазначив, що, хоча росіяни підвищили кількість запущених безпілотників на 40-50%, кількість ворожих БПЛА, які досягли своїх цілей, залишилася на тому ж рівні - близько 20-25 одиниць.

Більшість інфраструктурних об'єктів укріплено пасивними засобами захисту, такими як сітки та подібні конструкції. У зв'язку з цим, вплив атак на глибину української території, враховуючи велику кількість запущених дронів, виявляється незначним. З цієї причини противник намагається зосередити свої зусилля на прикордонних районах, де їх завдання ускладнюється. По-перше, там потрібні більш потужні засоби протиповітряної оборони, а по-друге, мобільні вогневі групи не можуть ефективно діяти в цих умовах, - зазначив Нарожний.

Раніше старший лейтенант Збройних сил України з позивним "Алекс" повідомляв про збільшення атак російських військ дронами "Шахед" на прифронтові території. Він підкреслив, що ці безпілотники запускаються не лише вночі, але й вдень. Також він зазначив, що дрони типу "Шахед" стали доступними для російських підрозділів, які беруть участь у бойових діях.

Тим часом фахівці Ukrainian Intelligence провели аналіз супутникових знімків та дійшли до висновку, що Росія наразі здатна збудувати пускові майданчики для дронів-камікадзе "Шахед" всього за кілька місяців. Зокрема нові об'єкти були виявлені у Брянській та Орловській областях -- поблизу селищ Навля (66 км від кордону з Україною) та Цимбулово (176 км).

Related posts