Росія продовжує проявляти unwillingness до ведення серйозних мирних переговорів, за словами ISW.


Російська влада намагається формувати міжнародні зусилля з мирного посередництва у війні в Україні, демонструючи при цьому небажання Росії брати участь у добросовісних переговорах з Україною, йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Міністр закордонних справ Російської Федерації Сергій Лавров провів переговори з бразильським колегою Мауро Вієйрою та індійським міністром Субрахманьямом Джайшанкаром під час засідання Ради співробітництва Росії з країнами Перської затоки (РСАДПЗ), яке відбулося 9 вересня в Саудівській Аравії. Як зазначили у російському МЗС, основною темою обговорення стала ситуація в Україні.

9 вересня Лавров знову висловив стандартні кремлівські позиції, що свідчить про небажання Росії здійснювати конструктивний діалог з Україною. Він заявив, що мирний план президента України Володимира Зеленського, що насправді базується на засадах міжнародного права, є "ультиматумом", і що Росія ніколи не сприймала цей план всерйоз, зазначають аналітики.

У ISW зазначають, що Бразилія та Китайська Народна Республіка (КНР) просувають свій мирний план "Політичне врегулювання української кризи" з шести пунктів, ключові принципи якого сприятливі для Росії. Премʼєр-міністр Індії Нарендра Моді нещодавно підтвердив підтримку Індією миру в Україні на основі принципів міжнародного права, таких як повага до територіальної цілісності та суверенітету держав.

5 вересня російський лідер Володимир Путін, виступаючи на пленарному засіданні Східного економічного форуму у Владивостоці, повторив свої твердження про те, що Росія "ніколи не відмовлялася від переговорів", і заявив, що такі переговори можливі на основі документів, які обговорювали навесні 2022 року в Стамбулі.

Путін раніше говорив, що Росія готова до переговорів тільки в тому випадку, якщо Україна поступиться їй територією, про анексію яких раніше заявила Москва. Частина з них, як і раніше, перебувають під контролем України.

Нещодавно міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров 19 серпня відтворив слова Путіна, які той озвучив 12 серпня. Він зазначив, що після вторгнення України немає жодної можливості для переговорів, враховуючи початок військових дій Збройних сил України в Курській області Росії.

В Американському Інституті дослідження війни (ISW) вважають, що російські офіційні особи знову намагаються перекласти провину за відсутність мирних переговорів на Україну.

В кінці липня Міністерство закордонних справ України оголосило, що країна залишається відкритою до можливості залучення Росії до другого мирного саміту. Однак, за словами представника міністерства, Україна має на меті досягнення миру, який буде справедливим. Важливим аспектом є те, щоб Росія вела переговори у добросовісний спосіб. Як зазначив речник, для цього необхідно враховувати два ключові чинники: тиск на фронті та зусилля на міжнародній арені.

15-16 червня Швейцарія приймала перший Глобальний саміт миру. Понад 80 країн і чотири організації, серед яких Рада Європи, Європейська комісія, Європейська рада і Європейський парламент, підтримали спільне комюніке за підсумками Глобального саміту миру.

Related posts