За інформацією ISW, Росія може змінити свій фокус з Покровська на територію Дніпропетровщини.
В Україні на фронті зафіксували просування російських окупантів поблизу Покровська, Курахового та Вугледара.
Загарбники, ймовірно, зміщують увагу з охоплення Покровська на наступ у бік адмінкордону Донецької та Дніпропетровської областей, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).
Сили оборони України та війська РФ продовжували бойові дії на головному "українському плацдармі" в Курській області 3 січня, але підтверджених змін на лінії фронту не було.
Російський "воєнний кореспондент" заявив, що війська Путіна досягли північно-східних районів Леонідово та північних територій Олександрії (обидві локації розташовані на південний схід від Коренево), але Інститут вивчення війни не знайшов жодних підтверджень цим словам.
Російські блогери розповідали, що бої тривали в районі Леонідово, Олександрії, Вікторівки, Миколаєво-Дар'їно, Кругленького та Куриловки.
Російський військовий кореспондент повідомив, що армія РФ не змогла повністю взяти під контроль ситуацію в Курській області.
Російські війська на півночі Харківської області продовжували свої наступальні дії в районі Вовчанська 2 та 3 січня, проте не змогли досягти жодних значних успіхів.
3 січня російський військовий кореспондент повідомив, що українські збройні сили здійснили чотири контратаки в районі Липців.
Речник оперативно-тактичного угруповання військ "Сіверськ" ЗСУ полковник Вадим Мисник 3 січня повідомив, що російські диверсійно-розвідувальні групи в основному діють під час складних погодних умов у прикордонних районах півночі України за підтримки безпілотників та артилерії.
Мисник зазначив, що диверсійні угруповання Росії, що оперують у цьому регіоні, суттєво зменшили свій рівень підготовки.
3 січня російські війська продовжили свою атаку на ділянках між Куп'янськом, Сватовим та Кремінною, проте не змогли досягти жодних успіхів.
3 січня російський "воєнкор" знову запевнив, що війська РФ перейшли річку Жеребець і досягли Іванівки (розташованої на північний захід від Кремінної), проте в ISW досі не було виявлено доказів на підтримку цієї інформації.
Протягом 2-3 січня російські загарбники не припиняли своїх атак в околицях Західного, Дворічної, Загризового, Лозової, Надії, Кругляківки, Макіївки, Тернів, Чернещини, Григорівки, а також у районі лісу Серебрянського.
Російські війська продовжували свої наступальні операції на північний схід від Сіверська в зоні Білогорівки 2 та 3 січня, проте не змогли досягти жодних значущих успіхів.
3 січня російські війська продовжували наступальні операції в околицях Часового Яру, проте також не змогли досягти жодних успіхів у просуванні.
2 і 3 січня війська РФ атакували в межах і поблизу самого Часового Яру, біля Білої Гори, Предтечиного та Ступочок.
3 січня російський військовий кореспондент повідомив, що Збройні сили України проводять контратаку в районі Вогнетривкого заводу, що розташований в центрі Часового Яру.
Війська РФ 3 січня продовжували наступальні дії на Торецькому напрямку, але не просунулися.
Російські окупанти наступали в межах Торецька, біля Диліївки, Щербинівки та Нью-Йорка 2 і 3 січня.
Командир мінометної батареї Збройних сил України, що виконувала завдання на Торецькому напрямку, повідомив, що російські війська використовують цивільний одяг для прихованого маневрування, щоб обійти українські передові позиції. Якщо ця інформація підтвердиться, це буде вважатися воєнним злочином, підкреслюють аналітики ISW.
Офіцер української бригади, що діє в районі Торецького, зазначив, що російські війська застосовують піхотні групи, що налічують від двох до двадцяти військових, а також активніше використовують безпілотники, оснащені оптоволоконними кабелями, які здатні витримувати українську радіоелектронну боротьбу.
Також офіцер ЗСУ заявив, що ворог вдосконалює та збільшує радіус дії безпілотників з волоконно-оптичним кабелем, і що наразі БПЛА мають радіус дії понад 10 кілометрів.
Українська бригада, яка діяла на Торецькому напрямку, повідомила, що росіяни використовують для ведення штурмових дій здебільшого піхоту та віддають перевагу наступальним діям в негоду.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ключове протистояння за Торецьк: де ворог просувається, а де отримує гідну відповідь.
Недавні події на Покровському напрямку свідчать про просування військ Російської Федерації. Геолокаційні знімки, оприлюднені 3 січня, підтверджують, що окупанти зайняли територію на північ від Новогродівки, а також просунулися вздовж траси Т-05-15, що з’єднує Покровськ з Новотроїцьким, на північний схід від Шевченка.
Російські "воєнкори" стверджували, що путінські війська просунулися до Звірового, на північний захід від Воздвиженки, на 1 км на північ від Вовкового та в напрямку Надеждинки, але в ISW не знайшли підтвердження.
Війська Російської Федерації проводили наступальні операції неподалік Покровська, зокрема, в околицях населених пунктів Водяне Друге, Баранівка, Миролюбівка, Промінь, а також в районах Лисівки, Даченського, Шевченка, Зеленого, Нового Труду, Піщаного, Звірового, Солоного, Котлиного, Успенівки та Нововасилівки 2 та 3 січня.
Український військовий оглядач Костянтин Машовець заявив, що військове командування РФ передислокує підрозділи зі сходу від Покровська в район відповідальності деяких сил на південь і південний захід від цього міста.
Машовець повідомив, що російські військові здійснюють наступ на Котлине з метою перекриття дороги Т-04-06 (траса Покровськ - Межове).
Машовець також повідомив, що інші частини Російської Федерації зосереджені на південь від Покровська. Тим часом, ворожі полки ведуть наступ у напрямку Нововасилівки - Новоелизаветівки, просуваючись до Успенівки (на захід від Нововасилівки) та Надеждинки.
(на заході від Новоєлизаветівки). "Виступи Машовця вказують на те, що російське військове керівництво зосереджує свої зусилля на територіях на південь та південний захід від Покровська, а не на сході цього міста", - зазначено в матеріалі ISW.
Експерти Інституту вивчення війни додають, що це узгоджується з їхньою оцінкою про те, що війська РФ, можливо, принаймні тимчасово зміщують свою увагу з охоплення Покровська зі сходу та заходу на здійснення наступів на захід у напрямку до адмінкордону Донецької та Дніпропетровської областей.
Повідомляється, що російські окупанти нещодавно просунулися поблизу Курахового.
Машовець повідомив, що українські військові, імовірно, нещодавно залишили Курахівську ТЕС, що знаходиться на захід від Курахового, а російські військові успішно захопили населений пункт Шевченко, розташований на північний захід від цього міста.
Російський військовий кореспондент заявив, що сили Путіна взяли під контроль Слов'янку, розташовану на північний захід від Курахового, проте Інститут вивчення війни не виявив жодних підтверджень цій інформації.
Збройні сили Російської Федерації проводили наступальні операції безпосередньо під Кураховим, а також поблизу Слов'янки, Петропавлівки, Шевченка та Дачного 2 і 3 січня.
Війська РФ нещодавно просунулися на північний захід від Вугледара. Геолокаційні кадри від 2 січня показують, що окупанти просунулися в полях на південь від Розлива (на північний захід від Вугледара).
2 і 3 січня російські загарбники продовжували наступальні операції в районі Янтарного, Костянтинополя, Костянтинопольського та Розлива.
3 січня російські війська продовжували свої наступальні дії в районі Великої Новосілки, проте не змогли досягти жодних успіхів.
2 і 3 січня російські окупанти наступали біля самої Великої Новосілки, в районі Времівки та Новосілки.
3 січня російський "воєнкор" заявив, що ЗСУ періодично проводять контратаки поблизу Великої Новосілки.
Речник української бригади, яка діяла на Времівському напрямку, 3 січня повідомив, що ворог зосереджений в першу чергу на підриві сухопутних шляхів зв'язку ЗСУ, які забезпечують війська на напрямках Курахове та Велика Новосілка.
Речник додав, що невеликі російські піхотні групи входять у спірні "сірі зони", щоб спробувати просунутися до українських позицій.
Війська РФ 3 січня продовжували наступальні дії в західній частині Запорізької області, але не просунулися.
Російські війська здійснювали атаки в районі Білогір'я та Новоандріївки 2 і 3 січня.
2 та 3 січня російські війська продовжували свою наступальну діяльність на Дніпровському напрямку, зокрема, в зоні острова Козацький, що розташований на сході від Херсона.