Росія активізувала свої зусилля в просуванні та продовжує прагнення захопити всю територію Донеччини, зазначає ISW.


Згідно з інформацією, наданою аналітиками Інституту вивчення війни (ISW), останнім часом темпи просування російських військових значно зросли в порівнянні з усім 2023 роком, і вони продовжують активно намагатися захопити всю територію Донецької області.

Джерело: ISW

Дослівно: "Нещодавні підтверджені перемоги російських військ під Вугледаром та Великою Новосілкою свідчать про те, що війна в Україні не зайшла в глухий кут. Лінія фронту в Донецькій області стає все більш мінливою, оскільки останнім часом російські війська просуваються значно швидше, ніж за весь 2023 рік".

Дослідники відзначають, що наступальні дії російських сил на південному сході України значною мірою зумовлені виявленням і тактичним використанням слабких місць у українській оборонній лінії.

З осені 2024 року російські збройні сили розпочали поступове тактичне просування на південному сході України. Вони не змогли відновити оперативні маневри, які мали місце в перші місяці повномасштабного вторгнення, і хоча нинішнє просування відбувається швидше, ніж у період позиційних боїв, що переважали більшу частину 2023 та початок 2024 року, його темпи все ще значно поступаються показникам березня 2022 року.

Російські війська змогли використати захоплення Вугледара для розширення своїх наступальних дій на заході Донецької області, незважаючи на невірне попереднє оцінювання ISW, яке передбачало зовсім інший сценарій.

ISW пропонує наступні варіанти дій, які російське командування може розглядати з огляду на нещодавнє просування російських військ.

Рух російських військ у бік Покровська, Курахового, Вугледара та Великої Новосілки відкриває для військового керівництва Росії кілька можливих стратегій, які можуть бути реалізовані в найближчі тижні та місяці.

Схоже, що російське військове командування одночасно намагається оточити Велику Новосілку, одночасно закриваючи кишені з українськими силами на північ і південь від Курахового. Російські війська також проводять допоміжні операції з метою покращення геометрії поля бою на півдні Донецької області та зменшення загроз для флангів російських військ.

ISW представляє наступні варіанти розвитку подій (COA) на полі бою у довільному порядку, оскільки кожен з них не виключає будь-якого іншого.

COA 1: Російські збройні сили здійснюють наступальні дії на південний захід, схід та північний схід від Великої Новосілки, прагнучи оточити населений пункт з боків, обходячи територію, що знаходиться безпосередньо на південь від нього.

COA 2: Російські сили рухаються в напрямку Андріївки (по шосе Н15 та на захід від Курахового) з південного напрямку, підтримуючи зусилля, спрямовані на блокування українських "кишень" поблизу Курахового та вирівнювання фронтової лінії.

COA 3: Російські війська просуваються на захід і південний захід від Селидового вздовж лінії Пустинка-Сонцівка в напрямку Андріївки, щоб розгромити український осередок на північ від Курахового і створити загрозу українським шляхам відходу.

Текст унікально: "Не зовсім ясно, яку з цих задач ставить перед собою російське командування і чи взагалі має намір їх реалізувати."

Експерти вказують на те, що основною метою російського військового керівництва в Донецькій області до завершення 2024 року було взяття під контроль Покровська. Проте, через сильний опір з боку українських сил на периферії міста, російське командування вирішило тимчасово відступити від цього плану.

Неясно, в якій мірі російські військові керівники підготувалися до експлуатації ресурсів на цій частині фронту, а також який опір можуть виявити українські війська під час просування російських сил.

Дослівно: "Україна помітно притупила російські наступальні операції під Часовим Яром і Покровськом у 2024 році".

Деталі: У звіті висловлюється припущення, що російські військові керівники, можливо, розробляють стратегію для просування в південно-східну частину Дніпропетровщини, щоб підтримати свою давню амбіцію - завоювати всю територію Донецької області.

Ціль, встановлена Кремлем щодо захоплення всій Донецької області, швидше за все, включає проведення наземних операцій на півдні та сході Дніпропетровської області. Це робиться для того, щоб заблокувати українські наземні комунікації, які забезпечують підтримку українських сил у Донецькій області, а також для оточення цих українських позицій.

Російські зусилля, націлені на реалізацію кремлівських амбіцій щодо контролю над усією Донецькою областю шляхом окупації певних територій Дніпропетровської області, відображають загальну мету Росії – домогтися повної капітуляції України та знищення її незалежності й територіальної цілісності.

Російське військове керівництво, здається, готує більш комплексні військові дії, проте російські сили поки що не змогли відновити оперативну гнучкість на полі бою. Наразі вони продовжують спиратися на свою здатність виявляти та експлуатувати слабкі місця в українській оборонній лінії для поступового тактичного просування.

Related posts