Російські війська посилили свої дії на Курщині з метою спробувати витіснити ЗСУ перед наближенням погіршення погодних умов, повідомляє ISW.
Інститут вивчення війни інформує, що 10 та 11 жовтня російські збройні сили активізували свої контратаки в Курській області Росії з метою витіснення українських військ перед тим, як погіршення погодних умов ускладнить їхні дії на фронті.
Джерело: ISW
Опис: Дослідження розглянуло публікації російських військових блогерів, які повідомляють про інтенсивні атаки та можливе просування російських військ в околицях кількох населених пунктів Курської області.
Водночас ISW акцентує, що самі аналітики не бачили жодних підтверджень заявам про нібито просування росіян у Суджанському районі, чи нібито витіснення українських сил з більшої частини Глушковського району 10 та 11 жовтня, чи про нібито оточення українських військ у Кореневському районі на Курщині.
Згідно з інформацією ISW, "активні контратаки з боку Росії, ймовірно, спрямовані на те, щоб витіснити українські сили з Курської області до настання погіршення погодних умов, які можуть ускладнити їхню діяльність на фронті."
Офіційні представники України раніше зазначали, що російські збройні сили нарощують наступальні дії на території України, зокрема механізовані наступи, намагаючись використати сприятливі умови, які створюють сухі дороги і рельєф місцевості, поки сезон дощів не призведе до заболочення ґрунту. Є ймовірність, що цей російський стратегічний підрахунок також стосується їхніх спроб повернути під контроль всю Курську область Російської Федерації.
Деталі: ISW вказує на те, що російське військове керівництво може відчувати занепокоєння через можливі несприятливі погодні умови восени 2024 року та на початку зими 2024-2025 років. Це може призвести до позиційних боїв у Курській області, що, в свою чергу, надасть українським силам більше можливостей для зміцнення своїх позицій.
Зміцнені українські підрозділи, обладнані розгалуженою системою укріплень у Курській області, скоріш за все, значно ускладнять Росії спроби відсунути українські сили назад через кордон.
Аналітики зазначають, що російські війська можуть усвідомлювати, що їхня можливість витіснити українські сили з Курської області з наявними людськими ресурсами та технікою швидко зникає.
ISW зазначає, що головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський раніше повідомляв, що з початку операції в Курську 6 серпня російські військові перемістили близько 50 000 своїх солдатів з інших оперативних напрямків до Курської області. Він також підкреслив, що російське командування, ймовірно, намагається уникнути подальшого перекидання військових у цей регіон на випадок, якщо українські сили залишаться активними до 2025 року.
Він також підкреслив, що ці переміщення, швидше за все, призвели до послаблення російських сил у Херсонській, Запорізькій та Харківській областях.
Експерти вважають, що командування збройних сил Росії, ймовірно, має намір швидко витіснити українські підрозділи з Курської області. Це дозволить звільнити ресурси для реалізації ключових наступальних дій на Покровському напрямку та в західних районах Донецької області.
"Проте, російські сили не змогли досягти значних успіхів у Курській області з початку контратак, що стартували 10 вересня. З посиленням цих контратак виникає ризик виснаження та зниження бойової готовності, яку російські військові планують використовувати для ключових наступальних дій у Донецькій області", - зазначає ISW.