ФБР провело розслідування, яке виявило китайську кіберспостережну операцію, спрямовану проти американських урядовців та політичних діячів.


Згідно з інформацією, наданою ФБР та Федеральною службою кібербезпеки і інфраструктури США, хакери, що мають зв'язки з Пекіном, змогли зламати мережі "декількох" телекомунікаційних компаній. Метою їхніх дій стало отримання записів телефонних дзвінків клієнтів і доступ до приватних повідомлень "некількох осіб".

Американські розслідувачі при цьому не уточнили імен нікого з осіб, які були ціллю кіберзлочинців. Разом з тим у ФБР заявили, що більшість із них "головним чином залучені до урядової чи політичної діяльності".

Вказується, що зловмисники також прагнули отримати "окрему інформацію, що стала предметом запитів від американських правоохоронних органів відповідно до судових постанов".

В агентстві ФБР вважають, що зловмисники могли намагатися скомпрометувати програми, які регулюються Законом про спостереження за іноземною розвідкою (FISA). Цей закон надає американським розвідувальним органам розширені можливості для моніторингу комунікацій осіб, які підозрюються в тому, що вони "є представниками іноземних держав".

У повідомленні агентства AP зазначається, що це попередження з'явилося після серії гучних хакерських атак, які американські посадовці асоціюють із Китаєм.

Спецслужби США додають, що це були спроби викрасти технологічну та урядову інформацію, а також цілю кіберзлочинців була "життєво важлива інфраструктура, як-от електромережа".

Нагадаємо, у травні Державний департамент США попередив, що Китай здатний здійснити кібератаки на критично важливу інфраструктуру. Зокрема можуть постраждати нафто- та газопроводи, а також залізничні системи.

Раніше повідомлялося, що група Volt Typhoon, яка отримує підтримку від китайського уряду, провела кібератаку на важливу інфраструктуру острова Гуам. Цей острів є домом для ключових військових установ США, включаючи базу ВМС "Andersen".

Слід зазначити, що, згідно з інформацією західних медіа, уряд Сполучених Штатів ще в минулому році ініціював кампанію з протидії масштабній хакерській діяльності з Китаю, яка вразила тисячі інтернет-пристроїв. Особливе занепокоєння у представників американських розвідувальних служб викликала хакерська група Volt Typhoon.

Варто зазначити, що в березні 2023 року віцепрем'єр-міністр Великої Британії Олівер Доуден повідомив парламенту про те, що за низкою кібератак на британських політиків стоїть Китай.

У грудні 2023 року хакери, які мають зв'язки з Росією та Китаєм, здійснили злом одного з найбільш критичних ядерних об'єктів у Великій Британії. Раніше, у липні попереднього року, китайські кіберзлочинці отримали доступ до електронної пошти посла США в Китайській Народній Республіці.

До того ж, 6 лютого нідерландський міністр оборони Кайса Оллонгрен у своєму звіті відкрито звинуватила Китай у кібершпигунстві щодо Нідерландів. У відповідь на це китайське посольство в Нідерландах категорично заперечило будь-яку причетність Пекіна до цих дій.

Related posts