Фермери з румунського регіону, який зазнав наслідків повені, висловили побоювання щодо можливого банкрутства.
Аграрії з румунського регіону, який зазнав руйнівної повені, повідомили про величезні втрати і висловили побоювання щодо можливого банкрутства.
Цю інформацію надає Digi24, а також зазначає "Європейська правда".
Після катастрофічної повені, що вразила північний регіон Галаца, розташований поблизу південного краю Молдови та української Одещини, тисячі гектарів землі досі залишаються затопленими.
На час повені у полях ще залишався незібраний врожай деяких культур - соняха, кукурудзи, ріпаку, сої, який перед тим пережив екстремальну літню спеку.
Власники кажуть, що тепер і він фактично знищений, їхні збитки сягають мільйонів євро. Окрім врожаю, знищені також складні системи зрошування, на які аграрії брали кредити.
"У цей період кукурудзу зазвичай збирають, але зараз вона залишилася на полі. Ми навіть не знаємо, коли зможемо туди потрапити. Навіть якщо вода трохи спаде, техніка не зможе проїхати - там глибина близько метра", - поділився своїми переживаннями один з постраждалих у розмові з журналістами.
Ще один розповів, що з 2450 гектарів, які він обробляє, 1200 досі під водою. "Це найгірший рік, відколи я займаюся сільським господарством", - розповів фермер, додавши, що не знає, як тепер виплатити банку кредит за придбану раніше техніку та іригаційні системи. За його словами, без підтримки держави йому і багатьом аграріям доведеться оголосити про банкрутство.
Нагадаємо, що минулої суботи внаслідок руйнівної повені у місті Галац загинуло четверо осіб. У деяких районах вода піднялася настільки високо, що затопила будинки до рівня дахів.
У той же час підтоплення також охопили територію сусідньої Молдови, зокрема столицю Кишинів.