Сарана в Запоріжжі - наше місто стало жертвою нападу цих комах.


Нашестя комах почалося з селища Кушугум і незабаром охопило також обласний центр. Вони проникають навіть у вікна верхніх поверхів багатоповерхівок.

У Запоріжжі, зокрема в Комунарському районі, спостерігається значне скупчення сарани поблизу Дослідної станції та на вулиці Ласточкіна. Цих комах також помітили в Шевченківському районі та на Правому березі, повідомляє місцеве видання "Забор".

Сарана літає над житловими кварталами обласного центру, залітає у вікна навіть на верхніх поверхах, осідає на балконах і деревах, скаржаться місцеві жителі.

"Наші запорізькі колібрі", -- жартують вони, ділячись відео, на якому зображено безліч шкідників.

Нещодавно Запорізька міська рада звернулася до районних адміністрацій з проханням виділити фінансування для боротьби з сараною та підготуватися до можливих спалахів цього шкідника в місті. Для їх знищення будуть використовувати хімічні засоби, дотримуючись усіх норм безпеки. Обробка території планується на ранок та вечір, коли немає сторонніх осіб.

Варто зазначити, що сарана спочатку почала проявляти активність поблизу обласного центру, зокрема, у населених пунктах Малокатеринівка та Кушугум.

У Головному управлінні Держпродспоживслужби Запорізької області повідомили, що спалах сарани викликаний тривалими посушливими умовами та недостатньою обробкою ґрунтів. Це сприяє швидкому розмноженню комах і їхньому розповсюдженню на великі відстані. На території Кушугумської територіальної громади були зафіксовані осередки сарани з чисельністю 40-50 особин на квадратний метр, а в деяких місцях навіть досягала 80 особин на квадрат, що суттєво перевищує економічний поріг шкодочинності.

З'явилася сарана з висохлого Каховського водосховища, де одночасно розмножилися два її види: сарана перелітна і сарана єгипетська.

Місцева адміністрація почала обробку ділянок, не призначених для сільського господарства, де було зафіксовано скупчення сарани. Вони закликали фермерів вжити необхідних заходів, щоб запобігти поширенню сарани на сільськогосподарських землях, а також закликали мешканців громади провести обробку своїх присадибних ділянок та подвір’їв.

Боротьба з шкідниками триває вже кілька днів без перерви.

Нагадуємо, що на дні обмілілого Каховського водосховища з'явилися високі верби.

Фокус також повідомляв, що науковці рекомендують людям споживати цвіркунів, оскільки вони виявилися більш корисними і безпечними альтернативами пшениці.

Related posts