Служба безпеки України знайшла у голови Миколаївської обласної медико-соціальної експертної комісії більше 450 тисяч доларів, а у її сина виявився паспорт громадянина Росії.
Служба безпеки України повідомила про викриття керівниці обласного медико-соціального експертного центру Миколаївської обласної ради, яка була залучена до корупційних схем, що стосуються ухилянтів.
Згідно з інформацією, наданою пресслужбою відомства, під час обшуків у підозрюваної було знайдено більше 450 тисяч доларів та колекцію коштовностей, які вона приховувала у різних місцях.
"Значну частину вкрадених коштів та цінностей було виявлено в квартирі її сина - студента медичного університету. Як повідомляє СБУ, у нього також знайшли російський паспорт. Відомо, що молодий чоловік отримав громадянство країни-агресора в колишньому генеральному консульстві РФ в Одесі ще до початку великомасштабної війни", - зазначається в інформації.
Згідно з інформацією слідства, для приховування незаконних доходів чиновниця зареєструвала на ім'я свого сина три квартири, які не були задекларовані. Протягом періоду з 2015 по 2023 рік, керівниця МСЕК у своїх деклараціях вказувала лише легальні доходи, які в загальному склали трохи більше 2 мільйонів гривень.
Правоохоронці встановили, що у 2023 році посадовиця оформила собі та сину 2-гу групу інвалідності для отримання від держави додаткових пільг та соціальних виплат.
Розслідування продовжується. На основі зібраних доказів вирішується, чи слід повідомити чиновницю про підозру.
Читайте також: Зеленський поділився думками про "внутрішнього противника" та "безсоромність окремих осіб, зокрема прокурорів".
Нещодавно глава держави України Володимир Зеленський оголосив про намір провести засідання Ради національної безпеки і оборони, яке буде зосереджене на функціонуванні медико-соціальних експертних комісій (МСЕК).
"На жаль, у тилу тут, в Україні, стаються речі, з якими жодних ворогів не треба. Це реально внутрішній ворог. Те, що відбувається із МСЕК та нахабством людей, зокрема прокурорів, які скористались своїми зв'язками з МСЕК та оформили собі фальшиві інвалідності. Я чекаю від правоохоронців зокрема, передусім - СБУ, ДБР, Офісу Генпрокурора - відповідних швидких жорстких рішень. Призначив РНБО", - зазначив Зеленський 20 жовтня у відеозверненні.
Перед цим стало відомо про кілька повідомлень, що вказують на можливі зловживання в діяльності МСЕК. Зокрема, на початку жовтня Державне бюро розслідувань висунуло підозри щодо керівника Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи та її сина у незаконному збагаченні. Під час обшуків у їхньому володінні було виявлено близько 6 мільйонів доларів США в різних валютах.
Було розпочато кримінальне провадження щодо незаконного оформлення інвалідності чоловікам, які намагаються уникнути військової служби.
5 жовтня правоохоронці провели затримання керівниці Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи (МСЕК) та висунули їй обвинувачення у незаконному збагаченні. Пізніше суд ухвалив рішення про взяття підозрюваної під варту, з можливістю внесення застави в розмірі 500 мільйонів гривень.
Досліджуйте також: "Понад 40 мільйонів гривень у прибутку": ОГП повідомляє про виявлення схеми ухилення від мобілізації.
Згідно з інформацією, розміщеною на веб-сайті Хмельницької обласної ради, Міська спеціалізована експертна комісія (МСЕК) області під керівництвом депутатки міської ради від партії "Слуга народу" Тетяни Крупи. На поточний момент вона не надала жодних публічних коментарів з приводу цієї справи.
Проте адвокат Тетяни Крупи, Анжеліка Моісєєва, у коментарі для "Українських новин" повідомила, що вона подала апеляцію на рішення суду першої інстанції. Вона зазначила, що ухвала про утримання під вартою з можливістю внесення застави в розмірі 500 мільйонів гривень порушує "принципи справедливості та пропорційності, які закріплені в національних законах і міжнародних правових нормах", а також підкреслила, що вина Тетяни ще не встановлена.