Що робити, якщо ви стали військовополоненим: досвід бійця, який провів два роки в captivity.
Як підготуватися до можливого захоплення.
Переважна кількість осіб, які опиняються в полоні, — це ті, хто не мав можливості вплинути на ситуацію, що призвела до їх захоплення. Саме тому критично важливо підготуватися до можливого полону та обговорити з військовими, як діяти в таких випадках під час підготовки до служби.
У інтерв'ю ведучій ТСН Марічці Падалко правозахисник і колишній відомий журналіст Максим Буткевич, який нещодавно повернувся з більш ніж дворічного ув'язнення, поділився своїми враженнями.
"Про це не хочеться думати поки ти у війську, але теж це треба розбирати. Треба показувати, як люди можуть потрапляти в полон, зовсім не бажаючи цього м'яко кажучи. Це може бути і поранення, важке поранення, це може бути безвихідна ситуація. Якщо вже говорити про навчання, можна і розібрати навіть, що таке безвихідна ситуація", -- каже військовий.
За його словами, перше, про що треба пам'ятати, потрапивши до полону, -- треба себе берегти.
Не слід остерігатися відповідати на запитання, які ставить супротивник. Звичайно, це стосується лише тих випадків, коли мова не йде про надзвичайно конфіденційні дані, які можуть зашкодити іншим.
"Третє -- будь-які свідчення письмові або усні, дані на відео в полоні не сприймаються на волі як те, що говориться або написано саме цією людиною. Всі чудово розуміють, за яких обставин людина записує те, що вона записує. Що це тиск, що це катування або погрози катуванням. І що жодному слову вірити не можна, тому що неможливо перевірити, наскільки людина говорить це добровільно. Треба щоби знали, тому що чимало людей були змушені записувати... насправді з усіма записували відео", -- розповів Максим Буткевич.