Сині собаки у Чорнобильській зоні: чому це викликало хвилю обговорень у мережі та що стоїть за цим явищем. Фото.
У зоні відчуження Чорнобиля зафіксували собак з незвичайною синьою шерстю. Як повідомляють волонтери, причини цього явища не зовсім зрозумілі, але, ймовірно, тварини просто забруднилися, і це не пов'язано з радіаційним впливом.
Станом на сьогодні, тривають пошуки тварин з чотирма лапами. Відповідну інформацію оприлюднила волонтерська організація Dogs of Chernobyl на своїй сторінці у Facebook.
Нещодавно в соціальних мережах з'явилися знімки собак, що мешкають у зоні відчуження навколо Чорнобиля, зокрема, неподалік від ЧАЕС. Це звичайні тварини, але деякі з них мають шерсть синього відтінку. Користувачі почали висловлювати припущення, що це може бути наслідком радіаційного впливу, або ж тварин навмисно фарбують для привернення уваги в інтернеті.
А в одному із іноземних ЗМІ, інформуючи про цей випадок, навіть розповіли, з посиланням на якесь дослідження, проведене у 2024 році, що місцеві песики мутували - вони несприйнятливі до радіації, важких металів та забруднення.
Виявилося, що фотографії були зроблені одним із волонтерів організації "Собаки Чорнобиля", яка надає допомогу собакам та котам у зоні відчуження і займається їх стерилізацією. Представники цієї організації підкреслили, що не мають жодного впливу на колір шерсті тварин.
"Ці знімки були зроблені Дарріном під керівництвом нашої команди, яка займалася ловлею кілька днів тому. Ми вже кілька днів активно шукаємо їх повторно, щоб провести стерилізацію та, можливо, очистити їх від забруднень. Усі наші фотографії мають Geo-позначення, тож так, ми знаходимося в Чорнобилі, Україна. Наша мета – стерилізувати цих собак у цьому місті. Існує ймовірність, що вони забруднилися. Але ні, ми не стверджуємо, що їхній колір змінився через радіацію; це просто собаки, які потрапили в якусь синю субстанцію. Ми намагаємося їх відловити для стерилізації, разом з іншими чотирилапими, яких плануємо стерилізувати на цьому тижні", - зазначили в організації.
Як повідомляв OBOZ.UA, у Чорнобильській зоні вченим вдалось зафіксувати присутність рідкісного і вкрай обережного мешканця українського Полісся. Бурий ведмідь, а йдеться саме про нього, перебував у пошуках пари.





