Скільки годин діти можуть витрачати на екрани: поради нейробіолога вас приголомшать!


Діти до шести років не повинні користуватися електронними пристроями. Після цього віку їм дозволяється проводити за екраном не більше 30-60 хвилин щодня. Коли малюки беруть до рук смартфони, вони зазвичай займаються простими розвагами, такими як ігри, перегляд серіалів або спілкування в соціальних мережах.

Відомий французький нейробіолог Мішель Демюрже поділився своїми думками в інтерв'ю для ВВС, стверджуючи, що до шести років дітям не слід демонструвати навіть анімаційні фільми.

"Що стосується загальних порад, то до шести років найкраще уникати екранів (однак це не заважає вам іноді переглядати мультфільми разом із дітьми). Після шести років, за умови підбору якісного контенту та дотримання режиму сну, можна виділяти пів години або навіть годину на день," - зазначив Демюрже.

Також він не рекомендує дозволяти дітям проводити час за екранами перед навчанням, ввечері перед відходом до сну або під час взаємодії з іншими людьми. Крім того, у спальнях не повинно бути телевізорів.

За словами експерта, на сьогодні це є серйозною проблемою, оскільки батьки постійно використовують свої смартфони та планшети.

Згідно з недавніми даними дослідження, дворічні діти в середньому витрачають приблизно три години на день, спостерігаючи екрани, тоді як восьмирічні діти проводять близько п'яти годин, а підлітки - понад сім годин щодня.

"Це свідчить про те, що до досягнення 18-річного віку наші діти витратять 30 років навчання або 16 років трудової діяльності, проводячи значну частину часу перед екранами", - підкреслює Демюрже.

Раніше OBOZ.UA повідомляв, що тривале перебування дитини перед телевізором, використання телефону чи гра у відеоігри може призводити до зниження рівня її IQ та негативно впливати на когнітивний розвиток.

Related posts