Скільки годин взимку триватимуть відключення електрики: оголошено тривалість відсутності світла.


В Україні, за оцінками фахівців, зимові відключення електропостачання можуть тривати до 12 годин на добу в найбільш сприятливому випадку. У менш оптимістичному сценарії, мешканці можуть залишатися без світла до 20 годин щодня.

Цю інформацію надав Центр протидії дезінформації при РНБО України. Експерт Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук зазначає, що в залежності від подій, що відбуваються, існує кілька можливих сценаріїв для енергетичного сектору в осінньо-зимовий період. За найоптимістичнішим варіантом, якщо 8-9 енергоблоків АЕС працюватимуть стабільно, а зима буде м'якою, без екстремальних холодів, планується відновлення приблизно 3 ГВт (3000 мегават) з 6 ГВт пошкоджених потужностей. У такому разі можливі відключення електроенергії тривалістю до 12 годин на добу.

У більш песимістичному варіанті розвитку подій прогнозується, що вдасться відновити лише приблизно 2000 мегават потужностей, а кількість працюючих блоків атомних електростанцій складе 6-7. Якщо зима буде суворою, це може призвести до критичної ситуації в енергетичній системі. За найгіршим сценарієм, у випадку, якщо Російська Федерація продовжить атаки на українську енергетику, цього зимового сезону українці можуть залишатися без електрики та опалення до 20 годин на добу.

За прогнозом члена енергетичного комітету Верховної Ради Сергія Нагорняка, якщо температура взимку опуститься до -10°C, українці із великою вірогідністю матимуть електроенергію лише протягом 12-14 годин на добу, а решту часу - приблизно 10 годин - перебуватимуть без світла.

Отже, повністю уникнути тривалих відключень електропостачання для домашніх та промислових споживачів неможливо, оскільки складно передбачити наслідки можливих нових атак з боку Росії або точно оцінити погодні умови. Якщо, наприклад, російські обстріли виявляться менш ефективними, зима буде теплою, а енергетикам вдасться відновити або запустити певну кількість нових джерел енергії, то ймовірність регулярних відключень електрики цієї зими зменшиться до мінімуму." - зазначають в Центрі протидії дезінформації.

Загалом Об'єднана енергетична система України (ОЕС-У) складається із 76-ти гідроелектростанцій та гідроакумулюючих станції, 26-ти теплових електростанцій і теплоцентралей, 4-х АЕС, 12-ти сонячних і 8-ми вітряних електростанцій, об'єднаних магістральних ліній електропередач протяжністю 22,5 тис. км і 135 трансформаторних підстанцій для них. Особливістю української ОЕС є необхідність дотримуватися постійного балансу між виробництвом і споживанням електроенергії. Зараз Україна генерує до 11,5 ГВт-год., а споживає понад 13 ГВт (минулої зими на піку попиту - близько 18 ГВт).

Тому розрив між тим, що може виробляти система, і попитом у пікові години зберігається на рівні 2,4 ГВт-год. Частково цей дефіцит покривається імпортом електроенергії, але це не завжди рятує, адже максимально таким шляхом можна отримати лише 1,7 ГВт. Нині тривають переговори, аби збільшити імпортні потужності до 2,2 ГВт, але і цього не вистачатиме, щоб компенсувати знищені або пошкоджені російськими ударами ТЕС і ГЕС, які були маневровою генерацією в українській енергосистемі.

У той же час Дніпрогес не функціонує, Київська ГЕС зазнала серйозних пошкоджень, а ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6 у Києві виявилися практично непрацюючими. Також зруйнована єдина потужна ТЕЦ-5 у Харкові. Ситуацію могли б суттєво поліпшити шість енергоблоків Запорізької АЕС, проте з березня 2022 року вона опинилася під контролем російських військ.

Згідно з інформацією, оприлюдненою OBOZ.UA, в "Укренерго" зазначили, що Україні важко буде повністю уникнути відключень електроенергії у найближчий час.

Існує лише два типи відключення електроенергії: аварійне та планове. Наприклад, графіки по годинам для планових відключень встановлюються завчасно і з відповідним повідомленням.

Related posts