У Верховній Раді був зареєстрований законопроєкт, який дозволяє добровільно сплатити штраф за відсутність у ТЦК зі спеціальною "знижкою".
Депутати Верховної Ради України ініціювали законопроєкт, що дозволяє українцям, які ще не відвідали територіальні центри комплектування, самостійно сплатити штраф у розмірі 8,5 тисяч гривень.
Це можна реалізувати за допомогою Резерв+, про що зазначено в законопроєкті №12093, який був опублікований на офіційному сайті парламенту.
На думку авторів ініціативи, ці зміни спростять процедуру розгляду адміністративних правопорушень, згідно з статтями 210 та 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Крім того, вони надають можливість військовозобов'язаним, які не оновили свої дані без вагомих причин, сплатити половину мінімального штрафу, встановленого статтею (8500 грн.), шляхом самостійного ініціювання процедури розгляду накладення стягнення через електронний кабінет військовозобов'язаного, призовника або резервіста.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Працівники ТЦК вступили в конфлікт з жінками в Броварах.
Ініціатори проекту закону переконані, що значна кількість військовозобов'язаних скористаються цією можливістю. Крім того, планується ввести ряд нових положень, які зміцнять механізми відповідальності за порушення, передбачені статтями 210 та 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Зокрема, зростає кількість ситуацій, у яких можливе накладення заочного штрафу без оформлення протоколу. Наприклад, якщо виклик від ТЦК повертається з відмітками про невручення або відмову в отриманні, це стане підставою для відсутності протоколу. Отже, після повернення виклику ТЦК матиме змогу відразу винести рішення про штраф.
Встановлюється також, що доказами у справі будуть відомості та реєстрова інформація Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Раніше суди іноді вказували, що інформація з Реєстру "Оберіг" не може вважатися сама по собі доказом вчинення правопорушення. У разі ухвалення законопроєкту існуватиме безпосередня норма, згідно з якою ТЦК зможе додати витяг з Реєстру, який доводитиме, що особа не оновила дані, не оновила їх у встановлені терміни або інформація про таку особу взагалі відсутня в "Оберіг".
Крім того, справи, пов'язані зі статтями 210 та 210-1, можуть розглядатися у місці, де особа, що вчинила адміністративне правопорушення, перебуває на військовому обліку, або ж у місці їх виявлення.
Проект закону stipulates, що якщо штраф не буде сплачено протягом 30 днів з моменту, коли постанова про накладення адміністративного стягнення набрала чинності, така постанова підлягає примусовому виконанню.