Сполучені Штати мають намір анулювати близько 5 мільярдів доларів боргу України.


Команда діючого президента США Джо Байдена представила Конгресу ініціативу про анулювання економічного боргу України, який складає близько 4,65 мільярда доларів.

На брифінгу цю інформацію озвучив прес-секретар Державного департаменту США Метью Міллер, повідомляє "Європейська правда", посилаючись на "Голос Америки".

У квітні Конгрес ухвалив закон про додаткові асигнування на безпеку України у розмірі близько 61 мільярд доларів у квітні 2024 року, за умовами якого близько 10 мільярдів доларів надається Україні як умовно-поворотна позика.

Одночасно цей документ надає Байдену право анулювати половину цієї заборгованості.

Він стверджує, що з 15 листопада 2024 року діючий президент має можливість анулювати до 50% цієї кредитної суми, а решту 50% може пробачити наступник на посаді з 1 січня 2026 року.

"Ми вжили заходів, визначених у законодавстві, для анулювання цих кредитів, які були надані в рамках економічної підтримки Україні, і тепер Конгрес має можливість затвердити це," - зазначив Міллер.

Після того, як Білий дім оголосив Конгресу про своє рішення, законодавці можуть висловити протест у вигляді резолюції. Проте, на думку Міллера, ймовірність цього є невеликою.

"Я був би здивований, якби Конгрес пішов на такий крок, враховуючи переважну підтримку двох партій у Конгресі щодо надання допомоги. Але ми будемо дотримуватися закону," - зазначив представник

Государственному департаменту.

Напередодні Сполучені Штати повідомили про новий пакет військової допомоги для України на суму 275 мільйонів доларів.

Також було повідомлено, що адміністрація Байдена має намір подати до Конгресу запит на нову фінансову допомогу Україні на 2025 рік.

Related posts