США щодо транзиту газу Росії через Україну: Чому, на Бога, когось може цікавити його продовження?


Заступник державного секретаря США Джеффрі Паєтт висловив сподівання, що завершення угоди на транспортування російського газу через територію України стане значним кроком у напрямку до ліквідації енергетичної залежності Європи від Росії.

Цю інформацію він озвучив у бесіді з Голосом Америки, повідомляє "Європейська правда".

Паєтт акцентував, що "справді сподівається" на те, що закінчення контракту на транзит газу Росії через Україну стане потужним кроком до завершення епохи залежності Європи від російських енергоресурсів.

Коментуючи тиск на Україну з вимогою продовжити угоду про транзит російського газу, Паєтт підкреслив, що "важливо, що цей тиск надходить лише з однієї-двох країн, і сигнал від Єврокомісії є дуже ясним".

Заступник Держсекретаря США привітав заяву єврокомісара з питань енергетики Дена Йоргенсена про відмову від російського газу і відданість новопризначеного єврокомісара тому, щоб поетапно усунути залежність в газовій, ядерній сферах, та усі форми залежності від російських енергоресурсів, щоб вийти на нуль поставок з Росії у 2027 році.

Паєтт наголосив, що не бачить сенсу продовжувати угоду, яка дозволяла Росії багато років чинити вплив на Україну.

"З моменту здобуття незалежності, торгівля енергетичними ресурсами, особливо газом, стала ключовим інструментом, через який Росія впливала на українську економіку. Тож чому, скажіть на милість, когось може цікавити продовження таких відносин?" - підкреслив він.

Він також впевнений, що в глобальному співтоваристві існує усвідомлення важливості відмови від енергетичних ресурсів з Росії.

"Навіть Японія - і я обговорював це з міністром енергетики та міністром закордонних справ Японії в четвер і п'ятницю - навіть ця країна, яка отримує близько 10% свого газу з Сахаліну, усвідомлює, що Росія є ненадійним постачальником", - зазначив він.

Щоб продовжувати стримувати можливості Росії фінансувати свою військову діяльність за рахунок доходів від експорту енергоресурсів, США разом із партнерами планують посилити санкційні заходи, зазначив Паєтт.

Відомо, що угода між Україною та Росією щодо транспортування газу завершується 1 січня 2025 року. Європейські країни вже почали вживати заходів для підготовки до можливого припинення транзиту.

Австрія та Словаччина виявилися найбільш уразливими, оскільки минулого року вони імпортували більше 90% газу з Росії. У зв'язку з тривогами стосовно постачання газу з Росії, парламент Молдови 13 грудня проголосував за запровадження надзвичайного стану в енергетичній сфері.

Словаччина і Угорщина активно працюють на рівні держави, щоб забезпечити продовження транзиту російського газу через Україну.

Зокрема, 16 грудня, у понеділок, прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо обговорив це питання з українським колегою Денисом Шмигалем. У ході бесіди глава українського уряду категорично відмовився від ідеї продовження угоди з "Газпромом".

Related posts