Сполучені Штати Америки зберігають партнерство з Україною в контексті реалізації плану досягнення перемоги та впровадження "додаткових ініціатив", як повідомляє Державний департамент.


Цю інформацію озвучив представник Державного департаменту США Метью Міллер, повідомляє РБК-Україна, посилаючись на його пресконференцію у Вашингтоні.

Американський урядовець, спілкуючись із журналістами, не уточнив свою попередню заяву щодо "результативних заходів", які США розглядають у контексті плану, з яким Зеленський ознайомив президента Джо Байдена під час свого візиту до Сполучених Штатів у вересні.

Так, Міллер утримався уточнити на прохання журналістів, які пункти та положення в ініціативі підтримує американська сторона.

"Я не планую вникати в численні подробиці, але можу зазначити, що ми й далі працюємо з урядом України над цим проектом", - зазначив представник Державного департаменту США.

Він зазначив, що під час телефонної розмови з Зеленським 16 жовтня Байден "безсумнівно" порушував тему стратегії перемоги України у конфлікті з Росією.

"Я впевнений, що це була одна з тем розмови. І ми продовжуємо співпрацювати з ними щодо інших заходів, які, на нашу думку, не входять до плану, і які, на нашу думку, допоможуть Україні перемогти на полі бою та забезпечити справедливий і міцний мир", - заявив Міллер.

Нагадаємо, 16 жовтня президент України Володимир Зеленський під час виступу у Верховній Раді вперше презентував громадянам план перемоги, який складається з 5 пунктів. При цьому в документі містяться таємні додатки, які наразі не розкривають публічно.

Раніше цей план був презентований керівникам кількох держав, зокрема США, Великої Британії, Німеччини, Франції та Італії.

За словами радника керівника Офісу президента Михайла Подоляка в коментарі РБК-Україна, у таємних додатках плану йдеться про удари по території Росії.

Дізнайтеся більше про елементи плану перемоги, запропонованого Зеленським, у нашому спеціальному огляді.

Додамо, за словами президента України Зеленського, партнери на Заході поставилися до плану перемоги практично. І зараз команди зосередились на деталях дієвої підтримки.

Також повідомлялося, що минулого тижня представник Держдепу США Міллер заявив, що американська сторона вважає, що план перемоги України містить продуктивні кроки.

Related posts