США запровадили санкції проти російського кібернетичного угруповання.


Сполучені Штати ввели обмежувальні заходи проти потужного кіберзлочинного угруповання з Російської Федерації, яке відоме як Aeza Group, а також проти її міжнародної мережі.

Цю інформацію оприлюднило Управління контролю за іноземними активами (OFAC) при Міністерстві фінансів США, як зазначає "Європейська правда".

У вівторок, 1 липня, OFAC додало Aeza Group до свого санкційного списку через її участь у "підтримці кіберзлочинності, що націлена на жертв як у США, так і за кордоном". Крім того, до санкційного списку потрапили дві компанії, пов'язані з Aeza Group, а також чотири особи, які займають керівні посади в цій організації.

У співпраці з Національним агентством з боротьби зі злочинністю (NCA) Великої Британії, OFAC додав до свого санкційного списку фіктивну компанію Aeza Group, зареєстровану у Великій Британії.

Зазначається, що провайдери послуг надійного хостингу (BPH) пропонують доступ до спеціалізованих серверів та іншої комп'ютерної інфраструктури, що слугує підтримкою для кіберзлочинців, таких як вимагачі, викрадачі особистих даних та наркоторговці, допомагаючи їм уникати виявлення та протидіяти зусиллям правоохоронців щодо припинення їхньої злочинної діяльності.

Компанія Aeza, що об'єднує кілька підприємств, розташована в Санкт-Петербурзі, Росія, де знаходиться її головний офіс.

В OFAC повідомили, що компанія Aeza Group забезпечувала підтримку BPH для груп, які займаються програмами-вимагачами та шкідливим програмним забезпеченням, включаючи операторів інфовикрадачів Meduza і Lumma. Ці групи використовували хостинг для проведення атак на оборонні підприємства США та технологічні фірми, а також на інші цілі по всьому світу.

Інфокрадці зазвичай застосовують для збору особистої ідентифікаційної інформації, паролів і інших чутливих даних від жертв, які потрапили в пастку. Після цього зібрана інформація часто реалізується на темних онлайн-ринках з метою отримання прибутку, що робить їх операторами важливими учасниками світу кіберзлочинності.

Крім того, вказується, що Aeza Group була залучена до розповсюдження програм-вимагачів BianLian, а також інструментів для крадіжки даних RedLine і BlackSprut. Це стосується російського сегмента нелегального ринку наркотиків у темній мережі.

Наркотичні засоби, доступні в даркнеті, надають можливість анонімного придбання та доставки наркотиків через мережу Інтернет. Це перетворює їх на важливий і сучасний елемент у нелегальному обігу наркотиків як у США, так і в інших країнах світу.

В OFAC наголосили, що все майно та частки у власності заблокованих осіб, що перебувають у Сполучених Штатах або у володінні чи під контролем осіб США, блокуються.

"Крім того, будь-які суб'єкти господарювання, які належать, прямо чи опосередковано, індивідуально або в сукупності, на 50 або більше відсотків одній або кільком заблокованим особам, також блокуються", - додали у заяві.

Нещодавно онлайн-сервіс, який використовують муніципалітети та провінції Нідерландів для публікації офіційних документів, став об'єктом атаки проросійського угруповання хакерів.

Тоді відповідальність за атаку взяло на себе проросійське хакерське угруповання NoName057(16), яке вже здійснювало подібні атаки на сайти країн, що підтримують Україну.

Related posts