Сполучені Штати поновили поставки певних видів озброєння для України: деталі повідомляє Reuters.


Пентагон нібито відновив надання Україні деякої військової допомоги. За неофіційною інформацією, йдеться про боєприпаси, а саме 155-міліметрові снаряди для артилерії та ракети GMLRS для реактивних систем залпового вогню HIMARS.

Про це заявило агентство Reuters із посиланням на чиновників, які говорили на умовах анонімності. Джерела не розкрили кількість БК, яку отримають Сили оборони.

Співрозмовники висловили припущення, що припинення поставок минулого тижня нібито було пов'язане з побоюваннями, що запаси на армійських складах США можуть виявитися занадто низькими.

Інформаційні джерела не повідомили, коли та за яких умов українські військові знову почали отримувати боєприпаси з США. Також залишається незрозумілим, чи охоплюють ці поставки інші види озброєння, зокрема системи протиповітряної оборони.

Нагадуємо, що Сполучені Штати зупинили постачання в ніч з 30 червня на 1 липня. Крім того, допомогу було призупинено й іншим державам, нібито для проведення перерахунку запасів на складах.

Ця ситуація стала несподіванкою не тільки для України та Європи, але й для членів Конгресу, а також для представників Держдепартаменту, Ради національної безпеки та інших державних установ. Як повідомляють ЗМІ, пакет військової допомоги Україні було заблоковано, хоча військові експерти не вбачали в цьому жодних загроз для обороноздатності США. Рішення було прийнято міністром оборони Пітом Гегсатом, і його підтримав заступник з політичних питань Елбрідж Колбі.

Як повідомляв OBOZ.UA:

Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп оголосив, що його адміністрація готова надати Україні засоби оборони. Він також зазначив, що вивчає можливість запровадження санкцій проти Росії та заінтригував можливим "сюрпризом", який планує приготувати для російського лідера Володимира Путіна.

ЗМІ повідомляли, що Дональд Трамп вивчає варіант надання додаткових систем протиповітряної оборони Patriot. Якщо він ухвалить позитивне рішення, це стане першим випадком, коли він дозволить постачання військової техніки до Києва у більших обсягах, ніж було затверджено за його попередника Джо Байдена.

Related posts