Сполучені Штати закликали до проведення міжнародного розслідування щодо можливих порушень, що мали місце під час виборів у Грузії.
У Державному департаменті США, коментуючи перебіг і результати парламентських виборів у Грузії, закликали провести повне розслідування всіх повідомлень про порушення, пов'язаних з волевиявленням.
Цю інформацію наводить у своїй заяві державний секретар Ентоні Блінкен, як інформує "Європейська правда".
У своїй заяві Блінкен послався на оцінку міжнародних спостерігачів, які зазначили, що передвиборчий етап у Грузії був відзначений зловживаннями з боку правлячої партії "Грузинська мрія", включаючи використання державних ресурсів, підкуп голосів та залякування виборців.
"Все це стало причиною виникнення нерівних умов і підриву довіри як серед громадськості, так і міжнародної спільноти до ймовірності отримання справедливого результату виборів," - підкреслив Блінкен.
Він зазначив, що Сполучені Штати врахували інформацію про випадки порушень і поодинокі акти насильства, що мали місце під час виборів.
"Міжнародні спостерігачі не визнали результати виборів вільними і справедливими. Ми засуджуємо всі порушення міжнародних норм і приєднуємося до закликів міжнародних і місцевих спостерігачів провести повне розслідування всіх повідомлень про порушення, пов'язані з виборами", - підкреслив Блінкен.
У Державному департаменті США закликали політичних керівників Грузії дотримуватися принципів верховенства права, скасувати закони, які загрожують основним свободам, а також усунути недоліки в системі виборів.
У неділю вранці опозиційні політичні сили Грузії оголосили, що не приймають результати виборів, що відбулися 26 жовтня, які, на їхню думку, були сфальсифіковані правлячою партією "Грузинська мрія". Вони також закликали своїх прихильників виходити на протести.
Пізніше президентка Грузії Саломе Зурабішвілі висловила свою позицію щодо парламентських виборів, не визнавши їх результати, які охарактеризувала як "російські". Вона також закликала громадян вийти на акції протесту.
Голова Європейської ради Шарль Мішель закликав компетентні органи Грузії провести розслідування повідомлених порушень і зазначив, що підняв це питання на неформальній зустрічі ЄС, яка відбудеться в листопаді.