Сполучені Штати переглянуть свою ядерну стратегію стримування. Пентагон повідомив про початок реалізації перших етапів цього процесу.


У США заявили, що готові змінити стратегію ядерного стримування на тлі "збільшеного ядерного потенціалу" Китаю та Росії. Вже зроблено певні кроки, заявив заступник помічника глави Пентагону з ядерної політики Річард Джонсон.

"Ми продовжуємо вірити в силу американських військ та їхню доктрину. Проте, якщо виникне потреба в коригуванні ядерного потенціалу, ми повинні бути готові до швидких дій", - зазначив Джонсон.

Серед вже вжитих заходів у Пентагоні варто зазначити авіабомбу вільного падіння B61-13 та підвищену бойову готовність підводних човнів класу "Огайо", які оснащені ядерними боєголовками та енергетичними системами. Виробництвом цих бомб займатиметься Національне управління з ядерної безпеки Міністерства енергетики.

В Міністерстві оборони підкреслили, що Сполучені Штати залишаються вірними стратегії ядерного стримування. Однак у зв'язку з "недостатністю угод щодо контролю над ядерними арсеналами" існує ймовірність внесення змін до Огляду ядерної політики 2022 року.

Також, за словами Джонсона, нинішня американська програма модернізації ядерної енергетики може виявитися "недостатньою".

На минулому тижні Міністерство оборони представило Конгресу звіт про стратегію використання ядерної енергії. У документі зазначається, що Сполучені Штати повинні бути готові до стримування кількох ядерних опонентів одночасно, а також мати можливість інтегрувати неядерні ресурси для забезпечення ефективності ядерного стримування.

У Сполучених Штатах допускають можливість, що з аналогічними ситуаціями вони можуть зустрітися вже в 2030-х роках.

"Для того щоб підготуватися до 2030-х років, нам потрібно вдосконалити наші ядерні потенціали, систему управління та командування ядерними силами, а також відповідну інфраструктуру," - зазначив Грант Шнайдер, заступник директора зі стратегічної стабільності Об'єднаного штабу.

Related posts