Стипендії зростуть вдвічі: які студенти отримають підвищення виплат?
Чому майбутні стипендії на 2026 рік вже стали предметом обговорення серед студентів?
Починаючи з 1 вересня 2026 року, українські студенти можуть розраховувати на значне підвищення стипендій — їхня сума подвоїться.
Це стосується як університетів, так і коледжів, а зміни закладені у державний бюджет на наступний рік, пише Міністерство фінансів.
В Міністерстві фінансів оголосили про нові рішення, підкресливши, що коригування фінансових виплат має на меті підтримати студентів в умовах зростаючих витрат на життя та освіту. До осені 2026 року базова академічна стипендія складе 2 000 гривень, а підвищена — 2 910 гривень. Після внесення змін ці суми зазнають суттєвих змін: мінімальна виплата збільшиться до 4 000 гривень, тоді як підвищена стипендія досягне 5 820 гривень.
Окремо було розглянуто іменні та спеціальні стипендії для студентів вищих навчальних закладів. Стипендія Президента України зросте з 10 000 гривень до 20 000 гривень на місяць. Виплати, що надходять від Верховної Ради, збільшаться з 4 400 гривень до 8 800 гривень, а від Кабінету Міністрів – з 4 000 гривень до 8 000 гривень. Галузеві стипендії також подвоюються – з 2 550 гривень до 5 100 гривень, а їх підвищена версія – з 3 710 гривень до 7 420 гривень.
Студенти коледжів також отримають підвищену фінансову підтримку. Президентська стипендія збільшиться з 7 600 гривень до 15 200 гривень, а парламентська – з 3 320 гривень до 6 640 гривень. Мінімальна академічна виплата зросте з 1 510 гривень до 3 020 гривень, тоді як підвищена виплата підніметься з 2 197 гривень до 4 394 гривень. Галузеві стипендії для коледжів сягнуть 3 860 гривень і 5 618 гривень відповідно.
"У державному бюджеті України на 2026 рік передбачено 6,6 млрд гривень на виплату академічних та іменних стипендій студентам закладів освіти. Це на 1,2 млрд гривень більше, ніж у 2025 році" -- У Мінфіні наголосили.
Раніше ми повідомляли, університети скорочують термін навчання: чому українці проти нової реформи?
Плагіат, ШІ та маніпуляція з оцінками: за що можуть вигнати студента з університету - детальніше на Знай.ua.
Нагадуємо, що в Україні обговорюється можливість проведення зимової вступної кампанії до вищих навчальних закладів: чи отримають українські абітурієнти таку опцію?





