Святвечір 24 грудня: які дії суворо заборонені та як правильно святкувати цей день.
![](/images/content/8471304378/b304288c0c5551fab8084d9ac6ab462f.jpg)
Які головні традиції Святвечора
У Святвечір предки прагнули завершити всі справи та підготуватися до головної вечері. Оскільки це був останній день Різдвяного посту, всі дотримувалися його обмежень до самого вечора. Іноді, через численні клопоти, люди не мали часу поїсти навіть до вечері. Проте вважалося, що дотримання посту може допомогти дівчатам у пошуках щасливого шлюбу.
Перед Святвечором готують дванадцять пісних страв, серед яких особливе місце займає кутя. Після молитви та запалювання свічки родина збирається за столом у момент, коли на небі з'являється перша зірка.
Крім того, неодмінно ставили додаткову тарілку — для душ покійних родичів, які, згідно з традицією, у Святвечір приходять до своїх живих близьких.
Кутя – це ключовий елемент святкового меню (фото: instagram.com/pobutova_himiya)
На святковій вечері обов'язково варто спробувати всі страви, які прикрашають стіл. Лише після завершення трапези та молитви можна починати колядувати. Крім того, в окремих українських регіонах існує традиція приносити кутю родичам.
Перед святом Різдва наш дім оздоблювали традиційними українськими прикрасами. Однією з таких була різдвяна павутина, що складалася з ромбів, сплетених із соломки. Цю прикрасу зазвичай підвішували до стелі і залишали там до самого літа, вважаючи, що за цей час вона накопичує негативну енергію.
Різдвяний павук (джерело: wikipedia.org, користувач Pravdomir)
Ще одним значущим символом Різдва є дідух. Його виготовляли з першого або останнього снопа, який залишався після жнив. У Святвечір дідуха з укліном вносили до оселі та розміщували під іконами на покутті. Через тиждень його спалювали, адже, згідно з повір’ями предків, дим, що підіймався, ніс душі покійних на небо, які приходили в гості на Святвечір.
Щоб зустріти наступний рік в гармонії та віддалити негаразди, у Святвечір слід уникати:
За новим стилем, 24 грудня іменини у людей з такими іменами: Інокентій, Агата, Клавдія, Микола, Євгенія, Сергій.
Також за старим стилем сьогодні день ангела відзначають: Лука, Данило, Петро, Іван, Микола.