Тисячі угорців в Будапешті вийшли на акцію протесту, закликаючи до свободи медіа та зупинки державного "поширення пропаганди".


5 жовтня тисячі угорців вийшли на вулиці Будапешта, щоб висловити протест проти "пропагандистського заводу", що контролюється державним телебаченням під керівництвом прем'єр-міністра Віктора Орбана. Активісти закликали до "свободи ЗМІ в країнах Центральної Європи", повідомляє угорська редакція Радіо Свобода.

Петер Мадьяр, очільник правоцентристської опозиційної партії "Тиса", закликав демонстрантів зібратися біля головного офісу державного мовника MTVA в угорській столиці.

Крім того, активісти вимагали демонтажу "фабрики пропаганди" та відновлення "справжніх цивільних ЗМІ", а також негайного звільнення голови MTVA Деніела Паппа.

"Ми втомилися від ненависті, обману і пропаганди, наше терпіння вичерпалося", - зазначив Мадьяр.

"Сьогодні соціальні мережі в Угорщині стали предметом міжнародного резонансу. Ми більше не можемо це терпіти," - підкреслив очільник опозиційної сили.

Незалежний депутат парламенту Акос Хадхазі заявив, що штаб-квартира MTVA є "найсильнішим оплотом влади в країні". Він закликав директорів новин, які фальсифікують новини, піти у відставку, а урядову пропаганду заборонити законом.

12 грудня угорський парламент прийняв спірний закон, що стосується "захисту національного суверенітету", ініційований партією "Фідес", яку очолює прем'єр-міністр Віктор Орбан.

Угорський закон передбачає суворі покарання для партій, які отримують закордонне фінансування на виборчі кампанії. Передбачено створення Управління захисту суверенітету - з широкими слідчими повноваженнями.

Згідно з його преамбулою, Закон було ухвалено у відповідь на "посилення незаконних нападів на суверенітет Угорщини з боку іноземних організацій та осіб, які прагнуть відстоювати власні інтереси в Угорщині всупереч інтересам і правилам Угорщини".

Віктор Орбан є одним із найбільш лояльних до Кремля лідерів країн Європейського Союзу. Він регулярно висловлює підтримку ідеї завершення конфлікту в Україні, навіть якщо це вимагатиме територіальних поступок з української сторони. Угорщина не надає військову допомогу Києву. Крім того, Орбан підкреслював, що Україна наразі не готова до вступу в ЄС.

Related posts