Найкрасивіші скелі Івано-Франківщини, що заслуговують на вашу увагу.


Більша частина території нашої країни вкрита полями, луками та степами. Тому частенько українці їдуть за кордон, щоб помилуватися величними природними осередками: фіордами, водоспадами, печерами. Але у нас все це є. І навіть більше. Тому вмощуйтеся зручніше, сьогодні розповідаємо про неймовірні атракції, які створювала флора протягом кількох століть.

Угорські гори

Цей комплекс знаходиться в селі Зелене, яке розташоване у Верховинському районі. На заході від гори Скупова можна побачити групу величезних вертикальних каменів, які утворюють цілу систему в оточенні смерекових лісів. Це один з найменш вивчених мегалітичних ансамблів у Карпатах, тому сюди не часто навідуються туристи.

До речі, всі об'єкти розташовані на різних відстанях один від одного. Крім того, тут відсутні будь-які знаки, що вказують на маршрут. Тому рекомендуємо користуватися картою для орієнтації.

Кажуть, що верхівка однієї з скель нагадує людську голову.

Відстань від полонини Кринти - близько 16 кілометрів.

Також радимо відвідати Музей Вишиванки, заснований Василиною Василівною Янушевською. У цьому музеї ви зможете побачити колекцію рушників, подушок, живописних творів, традиційного вбрання, а також різноманітні книги.

У населеному пункті є декілька помешкань для ночівлі. Зокрема, садиби "Берда", "У Василя Івановича" та "У Гуцула".

Скала Замчище

Розташована в близькості до селища Новоселиця, поруч із річкою Свіча, ця місцевість є складовою частиною природного заказника "Осій". Вершина вирізняється стрімкими схилами, що спускаються безпосередньо до води. З цього місця відкривається чудовий вид на навколишні пейзажі.

Обов'язково відвідайте Центр спадщини Вигодської вузькоколійки. Його облаштували в колишній резиденції Леопольда Поппера фон Подграрі. Тут мандрівники познайомляться з особливостями регіону та екосистемою Карпат. Туристи дізнаються про деревообробну промисловість та роботу залізниці. Між іншим, тут зберігається раритетний паротяг.

Тут також є можливість придбати великий вибір сувенірів: від дитячих іграшок і посуду до магнітів і одягу.

В даному населеному пункті можливості для проживання обмежені: тут є лише один готель - "Ortus". Однак ви можете відвідати сусідні райони, такі як Мала Тур'я або Долина, щоб знайти більше варіантів розміщення.

Дарваївські скелі

Знаходяться неподалік села Кропивник. Кам'яні гіганти утворюють хаотичний масив. Між валунами протікає кришталево чистий струмок. Він впадає у річку Путну. До речі, тут туристи зможуть помилуватися однойменним каскадом водоспадів. Він простягається на понад 300 метрів.

Лише за 20 кілометрів від цього місця можна знайти Гідрологічну пам'ятку природи під назвою "Болото Ширковець". Ця унікальна територія займає площу в 12 гектарів. Кажуть, що її формування відбулося ще в льодовиковий період. На цих землях виростає рідкісна журавлина дрібноплода, занесена до Червоної книги України. Для туристів тут облаштовані спеціальні прогулянкові маршрути, а також курсує Карпатський трамвай. Він починає свій шлях у Вигоді і завершується в селищі міського типу Сенечів.

Житло можна знайти у Старому Мізуні: апартаменти "Вендишір" або садиба "Райшток".

Скелі Довбуша – це унікальне природне утворення, яке захоплює своєю величчю та красою.

Розташовані поблизу села Бубнища, на території Поляницького регіонального парку, ці природні пам'ятки знаходяться на висоті 668 метрів над рівнем моря. Вік цих утворень перевищує 70 мільйонів років. За легендами, в XVII-XVIII століттях ці кам'яні брили використовувалися як надійне укриття для відомих опришків.

Існує стара легенда про напад монголо-татарських завойовників. Жителі Прикарпаття, незважаючи на свою чисельну меншість, вели запеклу боротьбу з ворогом. Коли надія на перемогу почала згасати, молода дівчина з Боярки закликала скелю прихистити її. У ту ж мить на нападників з неба посипалися камені, змушуючи їх відступити. Після завершення битви молода жінка піднялася на вершину гори. Якщо вона помічала загрозу, то починала бити в бубон, сповіщаючи односельців про небезпеку.

Рекомендуємо також відвідати водоспад у Поляниці. Саме звідси зазвичай стартує маршрут до скель.

До речі, у населеному пункті облаштували спеціальні місця для кемпінгу. Залишитися на ніч можна в однойменному готелі.

Пориньте у велич і міць природи! Не втрачайте часу – вирушайте в подорож по Івано-Франківщині!

Досі OBOZ.UA ділився інформацією про найчарівніші гірські тропи України.

Related posts