Трамп висловлює загрозу впровадження 17% мит на товари з Європейського Союзу.

США та Європейський Союз стикаються з труднощами у досягненні угоди стосовно тарифів.
Сполучені Штати та Європейський Союз були на межі підписання угоди, коли Вашингтон запропонував нові умови. У ЄС виникли різні думки щодо наступних кроків.
Президент США Дональд Трамп під час переговорів у Вашингтоні цього тижня пригрозив запровадити тариф у 17% на експорт продуктів харчування та сільськогосподарської продукції з Європи. Про це у п'ятницю, 4 липня, повідомляє Financial Times.
Зазначається, що цей несподіваний крок, який представники ЄС охарактеризували як загострення трансатлантичного конфлікту, стався в той момент, коли два великі торгові гравці планували підписати угоду.
До нещодавнього часу представники Європейського Союзу сподівалися, що обговорення з США дозволять зберегти мита на початковому рівні. Не було чітко визначено, чи буде 17-відсотковий тариф на продукти харчування додано до інших зборів, оголошених президентом Трампом, чи ж вони замінять їх.
Європейський Союз прагне отримати свої власні виключення для певних товарів. Один з представників Брюсселя повідомив, що до списку продуктів, для яких блок бажає отримати винятки, належать авіаційні компоненти та алкогольні напої. Наразі обидві сторони працюють над п'ятисторінковим проектом "основної угоди", але в ньому поки що міститься дуже мало узгоджених формулювань.
Голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн висловила сподівання на досягнення попередньої угоди, що дозволить сторонам продовжити діалог у пошуках остаточного рішення.
За інформацією видання, торгового комісара ЄС Мароша Шефчовича попередили про пропоновані 17-відсоткові мита на агропродовольчі товари в четвер під час зустрічей у Вашингтоні. У п'ятницю було поінформовано 27 послів держав-членів.
Шефчович не раз підкреслював, що зміна правил Європейського Союзу в інтересах США є червоною лінією. Проте в той же час ЄС рухається в напрямку дерегуляції, поступово ослаблюючи деякі екологічні норми.
Країни Європейського Союзу виявили розбіжності щодо впровадження підвищених тарифів: одні з них готові йти на цей крок в обмін на стабільність, тоді як інші прагнуть вжити контрзаходів, аби змусити США до переговорів і досягнення компромісу.
Два дипломати ЄС заявили, що їм повідомили, що США накидали три сценарії на 9 липня, що є останнім терміном для укладання угоди, який встановив Трамп для понад 60 країн:
В Європейській комісії підкреслили, що підтримують вирішення конфліктів через діалог, проте також готуються до можливості, що досягти прийнятної угоди може бути складно.
27 червня стало відомо, що Сполучені Штати уклали торгову угоду з Китаєм і мають намір укласти подібний контракт з Індією.