Третина вантажних автомобілів не використовуються: Уряд України оцінює нестачу водіїв у країні в 40 тисяч людей.

В Україні у сфері вантажних перевезень спостерігається нестача працівників, і на даний момент перевізникам бракує близько 40 тисяч водіїв.
Цю інформацію озвучив Сергій Деркач, заступник міністра розвитку громад і територій України, повідомляє Укрінформ.
"Якщо говорити про великі вантажні перевезення, на сьогодні в них задіяно близько 130 тис. вантажних автомобілів. І за інформацією, яку ми отримуємо від перевізників, 30% простоюють через нестачу водіїв. Тобто дефіцит становить близько 30-40 тис. водіїв категорії СЕ. Це величезна цифра і непроста історія. Кілька місяців тому ми були в одній з великих компаній. У них на майданчику стоять 30 великих нових автомобілів. І власники кажуть, що на них нема кому їздити: контракти є, а водіїв нема", - повідомив Деркач
Він зазначив, що швидке вирішення цього питання малоймовірне, тому Мінгромад розпочне ініціативи для підготовки спеціалістів, які відповідатимуть потребам ринку.
Як приклад Деркач навів проєкти з підготовки жінок-водійок, з перепідготовки ветеранів. У планах також - розпочати схожу ініціативу з молоддю, щоб залучити до професії якомога більше людей.
"Чому на цих категоріях ми фокусуємо нашу увагу? В усіх цих людей нема питань із бронюванням. Немає проблем з бронюванням у ветеранів, у жінок. Тому ми працюємо з цими категоріями", - пояснив Деркач.
Він окремо підкреслив, що компанія також впоралася з організацією бронювання працівників, оскільки скарги на цю проблему стали однією з основних причин нестачі кадрів у сфері перевезень минулого року.
"Усі транспортні компанії, особливо ті, що займаються міжнародними перевезеннями, забезпечують конкурентоспроможну оплату праці. Вони мають можливість задіяти 50% своїх працівників. Проте існує певна особливість: у таких компаніях працює багато людей, які не виконують функції водіїв. Це ставить перед бізнесом важливе завдання: як зберегти кадри та ефективно перепрофілювати їх, щоб відповідати цим 50% і забезпечити себе фахівцями у найбільш затребуваних професіях", - зазначив заступник міністра.
На початку вересня минулого року в Україні розпочався новий проєкт для підготовки жінок до професії водійок автобусів під назвою She Drives. Раніше вже був реалізований пілотний проєкт, присвячений навчанню жінок водінню вантажівок.
Пізніше Міністерство розвитку громад та територій розширило географію пілотного проєкту з підготовки жінок-водійок автобусів.