У Державному департаменті розкрили причини введення нових санкцій стосовно Nord Stream 2.
У Державному департаменті США роз'яснили, що нові санкції, які стосуються російського газопроводу "Північний потік - 2", були введені з метою запобігти використанню Росією енергетичних ресурсів як засобу політичного впливу.
Цю інформацію озвучив заступник прес-секретаря Державного департаменту США Ведант Пател, повідомляє "Європейська правда".
Пател підкреслив, що додаткові санкції, накладені на певних осіб і компанії, які вже опинилися під дією одного з американських санкційних законодавств за їх участь у реалізації проекту "Північний потік - 2", зумовлені тривалою позицією США проти цього газопроводу.
"Мотивом для введення додаткових санкцій є те, що ми продовжуємо нашу довготривалу боротьбу проти "Північного потоку - 2", який розглядається як геополітичний проект Росії, а також проти спроб його відновлення", - зазначив він.
Представник Державного департаменту США підкреслив, що зусилля в цьому напрямку триватимуть, щоб забезпечити, що "Росія більше не зможе експлуатувати свої енергетичні ресурси та стратегічне положення в енергетичній сфері для досягнення політичних цілей".
Нагадаємо, що газопровід "Північний потік - 2", в який Росія вклала значні кошти, не був запущений у експлуатацію після закінчення будівництва. Це зумовлено спочатку юридичними труднощами, а потім і початком широкомасштабної війни Росії проти України.
У вересні 2022 року вибухи призвели до пошкоджень однієї з гілок Північного потоку-2 та обох гілок Північного потоку-1, і в даний час триває розслідування цих інцидентів.
У 2024 році компанія Nord Stream 2 AG зазнала поразки у справі, розглянутій Судом Європейського Союзу, стосовно директиви, що поширює вимоги внутрішнього ринку газу на трубопроводи, які походять з країн, що не є членами ЄС.