Діти завжди зайняті, а підлітки збирають свої мобільні телефони в окремі контейнери. Українська вчителька поділилася інформацією про правила використання гаджетів у німецьких школах.


У школах Німеччини не є поширеним явищем використання учнями мобільних телефонів у школах. Мало хто з дітей використовує їх для ігор, зазвичай, лише, щоб зателефонувати батькам. А у середній школі є спеціальні ящики, куди підлітки їх складають.

Про це в інтерв'ю OBOZ.UA розповіла українська журналістка Поліна Новікова, яка з початком повномасштабного вторгнення Росії виїхала за кордон і нині працює у Баварії учителькою. За її словами, учителі використовують телефон школи, якщо треба зателефонувати батькам.

Існує також електронна платформа, через яку батьки можуть сповістити школу про відсутність своєї дитини у визначений день і вказати причину. Водночас школа надсилає інформаційні повідомлення: що необхідно підготувати, коли відбудуться збори, коли заплановані заняття з плавання, а також коли діти підуть кататися на ковзанах.

Крім того, завдяки цій системі викладач має можливість інформувати батьків про неналежну поведінку учня.

"В початковій школі учні використовують телефони так, щоб не привертати уваги. Зазвичай вони телефонують батькам. Ніхто не грає в ігри на пристроях. Проте, за словами Новікової, у середній школі ситуація зовсім інша: там навіть встановлені спеціальні ящики для зберігання телефонів."

За її словами, німецькі діти не часто проводять дозвілля з планшетами, телефонами чи ігровими приставками. Діти багато часу проводять на дворі та займають у гуртках. Зазвичай у них просто не має часу на ґаджети.

Як повідомляв OBOZ.UA, раніше Поліна Новікова розповіла, що у системі освіти Німеччини панує принцип дитиноцентризму і створюються оптимальні умови для розвитку й реалізації кожного учня. Водночас навантаження на школярів менше, ніж в Україні, і вони мають достатньо часу як на уроки, так і на розваги.

Related posts