У Києві істотно змінилася вартість житла: яка тепер ціна на квартири?
У Києві спостерігається значне підвищення цін на нові квартири. Протягом останніх півроку вартість житла на первинному ринку зросла на 5,62%, що еквівалентно приблизно 3 000 грн за квадратний метр, до середнього показника у 53 075 грн. А за рік ціни збільшились ще більше – на 25,52%, що становить майже 11 000 грн.
Згідно з інформацією від M2bomber, ціни на нові квартири зросли і за минулий місяць. Вартість піднялася більш ніж на 1 000 гривень, що становить 2,12%.
Ціни на квартири по районам Києва
Згідно з інформацією аналітиків, ціни на квадратний метр в різних районах столиці варіюються від 40 050 до 112 100 грн. Це означає, що різниця між найбільш дорогою і найдоступнішою нерухомістю становить 72 050 грн, що дозволяє за вартість одного квадратного метра в елітному районі придбати приблизно три квадратних метри в більш бюджетному.
Найменші ціни виявлено в Деснянському районі, де середня вартість одного квадратного метра становить 40 050 грн. Наступними йдуть:
У середньому ціновому сегменті, в Дніпровському районі, житлові приміщення пропонуються за середньою вартістю 47 750 грн за квадратний метр. Додатково:
Найдорожче, за даними аналітиків, купувати квартиру у Печерському районі. Квадратний метр тут коштує в середньому 112 100 грн.
А також у Шевченківському районі. Тут середня вартість квадратного метра становить 68 250 гривень.
Яка ціна "квадрата" дозволить найвигідніше придбати однокімнатну квартиру?
Згідно з інформацією аналітиків, забудовники здебільшого встановлюють ціну за квадратний метр на рівні 22 400 грн. Ця вартість становить 7,8% усіх оголошень про продаж нерухомості.
Також часто можна натрапити на ціну 25 200 грн, що становить 7,2%. А ще є варіант за 19 600 грн, що дорівнює 6,7%.
Чи існує ймовірність втрати житла внаслідок хакерських атак на державні реєстраційні системи?
Водночас, обмеження через російську кібератаку доступу до державних реєстрів Мін'юсту, включаючи Реєстр прав на нерухоме майно, не несе ризику незаконного заволодіння майном українців. Адже, повідомили у самому міністерстві, з юридичного погляду, реєстрація - це не просто внесення запису до Державного реєстру прав на нерухоме майно.
"Для проведення реєстрації необхідні документи, які були видані або засвідчені уповноваженим органом. Це гарантує, що власники майна можуть бути впевнені в захисті своїх прав. Усі операції в реєстрі фіксуються автоматично: записується, хто, коли і яку реєстраційну дію виконав. Таким чином, твердження про ймовірність незаконного захоплення майна через обмежений доступ до реєстру є маніпуляцією", - зазначено в повідомленні.
У Міністерстві юстиції підкреслили, що внаслідок нещодавньої потужної кібератаки з боку російських хакерів наразі існують серйозні труднощі: немає можливості ані отримати інформацію з реєстру, ані внести до нього зміни. Попередні оцінки вказують на те, що процес відновлення реєстрів може зайняти приблизно два тижні.
Як повідомляло видання OBOZ.UA, на первинному ринку нерухомості України передбачається значне зростання цін. Згідно з прогнозами, в 2025 році, в залежності від різних чинників, вартість нових квартир може підвищитися на 15-25%.