У Китаї ведеться буріння найглибшої свердловини на планеті: відомі цілі цієї ініціативи.


У Китаї реалізується проект з буріння однієї з найглибших свердловин у світі, яка, за очікуваннями, досягне глибини 11 100 метрів у земній корі. Цю інформацію опублікувало видання Unilad.

Проект під назвою Shenditake 1 стартував у травні минулого року в безводній пустелі Такла-Макан, що знаходиться в басейні Тарім у регіоні Сіньцзянь.

Вченим знадобилося лише 10 місяців, а також 1000 бурильних труб і 20 бурових долот, щоб проникнути на глибину понад 10 000 метрів. Робітники святкували досягнення важливого рубежу в березні, але подальше буріння створило досить небезпечні проблеми.

Температура в свердловині може досягати понад 200 градусів за Цельсієм, а пластовий тиск може зрости, перевищивши 130 мегапаскалів. Для контексту, високоміцні будівельні проекти, такі як мости, зазвичай виготовляються з бетону, здатного витримувати 41 МПа.

Китайські ЗМІ стверджують, що "суворе ґрунтове середовище" та "складні підземні умови" Тарімського басейну є складним місцем для дослідження. Але є дуже вагома причина, чому вчені взялися за цей подвиг.

Китайські вчені активно досліджують внутрішню будову та еволюційні процеси Землі, що надає цінну інформацію для геонаукових досліджень, повідомляє Китайська національна нафтову корпорація, провідний виробник нафти та газу в країні, яка реалізує цей проект.

Згідно з прогнозами, Shenditake 1 мала досягти своєї максимально запланованої глибини ще в липні, але на офіційному рівні китайська сторона досі не надала інформації про те, чи вдалося це досягнення реалізувати.

Згідно з повідомленням УНІАН, Індія оголосила про успішне тестування своєї гіперзвукової ракети. На сьогоднішній день серійне виробництво гіперзвукових ракет налагоджено лише в Росії та Ірані.

Також ми розповідали, що поліція Амстердама вигадала моторошний спосіб розкрити убивство 2009 року. Про допомогу у розкритті злочину "особисто" просить жертва убивства.

Related posts