У науковій лабораторії розробили "дзеркальні бактерії", здатні загрожувати існуванню людства: провідні дослідники з усього світу терміново закликали своїх колег до дій.


Відомі науковці з різних країн закликали зупинити експерименти з "дзеркальними бактеріями", що були синтезовані в умовах лабораторії. Фахівці застерігають, що ці організми, які є віддзеркаленням природних молекул, можуть становити серйозну загрозу для людей, тварин і рослин, викликаючи потенційно смертельні інфекції.

Міжнародна спільнота лауреатів Нобелівської премії та інших фахівців підкреслює, що дзеркальні бактерії здатні адаптуватися до навколишнього середовища і обходитимуть імунний захист природних організмів. Тому, поки ще є можливість, необхідно зупинити всі лабораторні дослідження небезпечних мікроорганізмів, повідомляє The Guardian.

"Загроза, про яку ми говоримо, є безпрецедентною Дзеркальні бактерії, ймовірно, уникнуть багатьох реакцій імунної системи людини, тварин і рослин і в кожному випадку спричинять летальні інфекції, які поширюватимуться безперешкодно", - сказав еволюційний біолог з Піттсбурзького університету, професор Вон Купер.

Експертна група включає американського вченого, який очолював приватну роботу з секвенування геному людини в 1990-х роках - доктора Крейга Вентера, а також Нобелівських лауреатів - професора Грега Вінтера з Кембриджського університету та професора Джека Шостака з Чиказького університету.

Ризик дзеркального життя полягає в тому, що живі організми не розпізнають своїх дзеркальних аналогів як "чужі" і не матимуть природного захисту, щоб захистити себе від їхнього нападу. Людям та іншим живим організмам буде важко виробляти антитіла проти дзеркальних бактерій і вони не зможуть контролювати інфекцію", - сказав Греф Вінтер, пише DailyMail.

На думку вчених, безліч молекул може мати дві різні конфігурації, де кожна з них є дзеркальним аналогом іншої. ДНК всіх живих істот складається з "правих" нуклеотидів, в той час як білки, які є основними компонентами клітин, формуються з "лівосторонніх" амінокислот.

Дослідники створили великі дзеркальні молекули, які можуть бути використані для детальнішого вивчення. Деякі з них навіть досягли певних успіхів у розробці малих дзеркальних мікробів, проте конструювання цілого організму з таких молекул поки що залишається поза межами сучасних технологій, стверджують експерти.

Науковці наголошують, що дзеркальні молекули можна перетворити на лікування хронічних хвороб, які важко вилікувати, тоді як дзеркальні мікроби можуть зробити біовиробничі установки, які використовують жуків для виробництва хімікатів, більш стійкими до забруднення.

Проте науковці виявляють серйозні загрози, пов’язані з дзеркальними мікробами. Окрім здатності викликати небезпечні інфекції, дослідники ставлять під сумнів можливість безпечного контролю або утримання цих мікробів за допомогою природних конкурентів та хижаків. Слід зазначити, що існуючі антибіотики навряд чи зможуть впоратися з ними.

"Якщо не з'являться переконливі докази того, що дзеркальне життя не становить надзвичайної небезпеки, ми вважаємо, що ці організми, навіть зі спеціально розробленими заходами біоутримання, створювати не слід", - застерігає група вчених.

Синтетична біологиня Кейт Адамала з Університету Міннесоти, яка є співавтором звіту, раніше займалася дослідженням дзеркальних клітин. Однак минулого року вона вирішила змінити свій напрямок, ретельно проаналізувавши потенційні ризики. "Створювати дзеркальне життя — це не те, що нам потрібно", - підкреслила вона.

Раніше OBOZ.UA повідомляв, що дослідники виявили більше 1700 давніх вірусів, які знаходяться глибоко в льодах на заході Китаю. Цікаво, що більшість з цих небезпечних агентів науковці ніколи раніше не досліджували.

Related posts